Newcastle je obří projekt. Ještě větší, než jsou PSG nebo City, líčí záložník Shelvey

Když se během letošní zimy Newcastle United dostal do vlastnictví mocných šejků, tušilo se, že nám v Anglii přibude nový titulový konkurent navíc. 

Newcastle je obří projekt. Ještě větší, než jsou PSG nebo City, líčí záložník Shelvey

Zní to ve své podstatě až neuvěřitelně. Nebýt zásahu mocných sponzorů, Newcastle by ještě letos bojoval o udržení v Premier League – a dost možná by i sestoupil, ta forma byla vskutku tragická. Jenže pak přišla celá řada posil, které měly za úkol, aby tým udržely nad hladinou. A to se jim podařilo.

Když je první část mise za nimi, může se s příchodem letního přestupového období ten vůbec nejbohatší fotbalový klub světa soustředit na cíl číslo dva, jímž je krok mezi anglickou elitu.

„Upřímně musím říct, že pokud si někdo tuto změnu zaslouží, pak to jsou fanoušci Newcastlu. Ti mají čest stát u zrodu megalomanského projektu, který bude ještě větší, než jsou City nebo PSG. A mě upřímně od srdce těší, že také mohu být toho zrodu součástí,“ prohlásil záložník Jonjo Shelvey, který v Newcastlu působí od roku 2016.

Po převedení klubu do vlastnictví Saudi Public Investment Fund, v jehož čele stojí Mohammed bin Salman, se ihned uveřejnilo, že nastal čas vrátit Newcastle na výsluní. A aby toho nebylo málo, cílem není jen vládnout Anglii, ale rovnou celé fotbalové Evropě.

„Vedení nám ihned po příchodu sdělilo své ambice a my se nestačili divit. Je vskutku úžasné být součástí něčeho tak velkého. Už teď je ta změna všude cítit a my bychom se klidně mohli pokusit zabojovat o Evropu. Je to ovšem stále málo v porovnání s tím, jaké jsou naše plány. Věříme, že do pěti let můžeme konkurovat Manchesteru City i PSG a potom je i překonat,“ líčí Shelvey.

Zdroj: Goal.com