Hvězda Liverpoolu má jasno: Zjistíte, že jsem nejlepší

Kdo je nejlepším hráčem světa? Tato otázka přichází ve fotbalovém světě na přetřes každý rok a málokdy je zodpovězena ke všeobecné spokojenosti všech zúčastněných.  Liverpoolská hvězda však věří, že právě jí náleží ono prvenství.

Hvězda Liverpoolu má jasno: Zjistíte, že jsem nejlepší

Křídelník Reds Mohamed Salah byl před nedávnem oceněn jako Fotbalista roku 2022 podle FWA (Football Writers' Association Footballer of the Year). Jedná se o ocenění udělované v rámci anglického fotbalu nejlepšímu hráči sezóny. Uděluje se na základě hlasování asociace fotbalových novinářů.

 „Egyptský král“, jak je Salahovi přezdíváno, s názorem novinářů souzní a dodává, že jen málo hráčů se může porovnávat s jeho kvalitami.

"Pokud mě porovnáte s kterýmkoli hráčem na mé pozici, nejen v mém týmu, ale ve světě, zjistíte, že jsem nejlepší," řekl Salah pro beIn SPORTS.

"Vždy se soustředím na svou práci a dělám to nejlepší a moje čísla jsou nejlepším důkazem mých slov."

V aktuální sezóně má Salah skvělé statistiky, během 48 zápasů stihl vsítit 30 branek a na dalších 16 asistovat, avšak i na něj doléhá únava. Po Africkém poháru národů nastoupil k 21 zápasům, ve kterých si připsal 7 branek a 6 asistencí, a jak řekl lodivod Liverpoolu Jürgen Klopp, i Salah je jenom člověk.  Je tudíž možné, že toto sebevědomé prohlášení slouží právě k tomu, aby Egypťan překonal vnitřní únavu a opět v sobě zažehnul obávaný plamen.

I přes pokles Salahovy formy Liverpool netrpí. Pochodeň, díky které Reds stále svítí naděje na historickou sezónu, převzala nová akvizice Luis Díaz a Sadio Mané, na kterého měl AFCON zcela opačný efekt, než tomu bylo v Salahově případu.

Zdroj: Goal.com, transfermarkt.com