Xavi: V listopadu z nás dělali Titanic. Podařilo se mi z týmu shodit deku, ale k dokonalosti to má stále daleko

Léčba Xavim funguje. Po svém příchodu v listopadu minulého roku dokázal katalánský klub zvednout ze dna a vrátit jej mezi španělskou elitu. To, že si Barcelona zajistila účast v dalším ročníku Ligy mistrů, je možné považovat za velký úspěch, ale Xavi chce tento ročník La Ligy zakončit na druhém místě, což je stále reálné.

Xavi: V listopadu z nás dělali Titanic. Podařilo se mi z týmu shodit deku, ale k dokonalosti to má stále daleko

Na titul ve španělské nejvyšší soutěži již nedosáhnou, ale sobotní výhrou na půdě Betisu Sevilla si upevnili druhou příčku v tabulce a zajistili start v budoucím ročníku Ligy mistrů. Do konce soutěže zbývají tři kola, přesto Xavi věří, že druhé místo je reálné udržet.

„Podařilo se nám ze sebe shodit deku. Závěr sezóny bychom si mohli nějakou ztrátou zkomplikovat, ale já svému týmu věřím. V listopadu z nás dělali Titanic a já se nemohu nikomu divit, ale dnes už jsme někde jinde a zaslouženě jsme v Lize mistrů. K dokonalosti to má stále ještě daleko, ale chceme skončit v lize druzí,“ nechal se slyšet Xavi.

Katalánský klub čekají ve zbytku sezóny ještě souboje s Celtou Vigo, Getafe a Villarrealem. „Za neúspěchy v sezóně může naše nevyrovnanost. Podařilo se mi po příchodu změnit mentalitu týmu, ale pro zisk trofejí bude třeba udělat ještě mnohem víc. Musíme se i nadále měnit a zlepšovat,“ dodal kouč Barcelony.

Zdroj: marca.com