Už jsem vystřízlivěl z takových představ, že všechno v životě musí končit krásně, tvrdí Gebre Selassie

Theodor Gebre Selassie přiznal, že s právě skončenou sezonou nemůže být kompletně spokojený. Protože je na sebe přísný, určitě má za sebou i lepší ročníky. V souhrnu to ovšem bylo podle jeho slov ok.

Už jsem vystřízlivěl z takových představ, že všechno v životě musí končit krásně, tvrdí Gebre Selassie

"Některé zápasy se mi podařily více, některé méně. Nejsem ten, kdo by obcházel někoho jeden na jednoho, jsem týmový hráč, rád kombinuji s ostatními, takže když hapruje týmový výkon, ani ten můj není úplně nejlepší. Taková však byla naše sezona. Nebyla jednoduchá pro nikoho, ani pro mě," uvedl v interview pro sport.cz bývalý dlouholetý zadák Werderu Brémy, jemuž by se více zamlouvala normální soutěž bez nadstavby.

A co jeho účast v sezoně 2022/2023? Hlavní kouč Slovanu Luboš Kozel by si přál, aby pětatřicetiletý rodák z Třebíče pod Ještěděm pokračoval i nadále. "Musím si znovu sednout s trenérem, s vedením, poradit se doma. Pak si na chvilku sednu na zahradě na lavičku, dám si všechno dohromady a uvidím, co z toho vyjde," zůstal tajemnný etiopskými kořeny ošlehaný obránce, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Kolega Rabušice, Stocha či Mikuly by si dokonce dokázal představit, že by byl nepovedený dvojzápas se Sigmou jeho posledním vystoupením v úloze profesionálního hráče. "Dokážu to. Už jsem vystřízlivěl z takových představ, že všechno v životě musí končit krásně. Kdyby to byl poslední zápas, tak by prostě byl poslední, dokázal bych se s tím srovnat. Ne každý ukončí kariéru nebo nějakou životní etapu bezchybně. Potom bych si musel celou kariéru komplexně zhodnotit a určitě byla více nad očekávání, než které jsem kdy měl. V tomhle ohledu jsem vyrovnaný," doplnila na sport.cz zřejmě největší hvězda souboru ze stadionu u Nisy.

Zdraví mu však slouží a chuť stále má, tak to ještě na konec nevypadá. "Chuť hrát mám, to je pravda. Ale abych byl upřímný, poslední zápasy zanechaly takovou pachuť, že člověk přemýšlí, jestli takhle ještě dál chce. Těžko teď říkat, jak bude vypadat další sezona, protože nevíme, jaký tým tady bude na začátku přípravy. Pochopitelně by bylo nejlepší, aby už na začátku byl z devadesáti procent pohromadě, abychom spolu strávili v přípravě co nejvíce času, když tedy budu mluvit o tom, že bych měl hrát," přidal serverem sport.cz citovaný funkční veterán se čtyřiapadesáti mezinárodními starty.

Jiná adresa než liberecká už však v úvahu nepřipadá. "To ne. Člověk sice nemá nikdy říkat nikdy, ale to je ta nejméně pravděpodobná varianta ze všech. Byl bych rád, kdyby se věci vyřešily během několika týdnů. Jelikož žijeme v Liberci, nemusíme na něco nějak šíleně spěchat," zakončil na sport.cz nositel třiadvacítky, jenž v minulosti prošel také Jihlavou či Slavií.

Nesmiloval by se ani nad kapitánem. Řepka by si přál na Letné brzký konec u těchto čtyř hráčů...

 

Zdroj: sport.cz