Věřím, že Brno má potenciál, aby přilákalo zajímavé hráče. Uvidíme, co partneři a město, říká Švancara

Protože Petr Švancara druhou nejvyšší domácí soutěž sleduje, tak trochu čekal, že to "jeho" Zbrojovka zvládne a po roce se vrátí mezi prvoligovou smetánku.

Věřím, že Brno má potenciál, aby přilákalo zajímavé hráče. Uvidíme, co partneři a město, říká Švancara

"Stojím si za tím, že kádr na tuhle soutěž mělo Brno slušný. A když máte vzadu Berkovce a vepředu Řezníčka, tak jsem věřil, že to dobře dopadne. Druhou ligou Zbrojovka projela, ale dva zápasy jí nemůžu stejně odpustit. Bylo to derby s Líšní a porážka se Spartou B. Tyhle výsledky jsem nepřekousnul a taky jsem je dostal sežrat. Vím, že se to bohužel někdy stane, taky jsme během kariéry vypadli z poháru třeba s divizním soupeřem. Ale tohle fanoušky bolí," uvedl v interview pro sport.cz čtyřiačtyřicetiletý expert.

Stejně jako mnozí další si myslí, že nyní bude třeba posílit. Se stávajícím souborem by vplout mezi elitu jen tak nešlo. "Teď si jen vedení klubu musí vyhodnotit, jak posílit. Že to bude třeba, o tom není třeba pochybovat. Šel bych do nich, nejsem slepý, Zbrojovka je potřebuje. Uvidíme, co partneři klubu, jak pomůže město. Věřím, že Brno má potenciál, aby přilákalo zajímavé hráče. Je tu klenot sestavy Ševčík, prodloužil smlouvu a věřím, že se neztratí ani v první lize. Může to být klíčový fotbalista Zbrojovky. Ale potřebuje mít kolem sebe kvalitu. Nebál bych se získat zkušené hráče, to vím z vlastní zkušenosti, když jsem hrál za Boby. Po postupu do ligy čekám, že bude výraznější i finanční podpora partnerů," pokračoval na sport.cz bývalý útočník Slavie, Slovácka i Interu Bratislava.

"Mercedes" by přivítal, kdyby výběr trenéra Richarda Dostálka navázal na výkony, které nyní předvádí loňský nováček Hradec Králové a o rok předtím Pardbuice. "Zbrojovka už je zpátky v prostředí, kam patří. Doufám, že se připravíme tak, abychom po pátém kole neřešili existenční problémy. Brněnský fanoušek je náročný, ale dokáže ocenit dobrou práci. Účinkování v první lize nesmí být na rok, ale navždy. Z období, kdy se padalo, si snad vzal klub ponaučení. Že by to mělo nastat znovu, to si nedovedu představit. Věřím, že Zbrojovka půjde podobnou cestou jako Hradec Králové. Máme stadion, věřím, že bude zaplněnější a budeme mít doma velmi dobrou atmosféru," uzavřel na sport.cz Švancara, jenž brněnskému celku pomáhá s marketingovými aktivitami.

Dostálek: Spousta lidí mi nepřála, nevěřili, že se hned za rok vrátíme. Mám obrovskou radost, že neměli pravdu

Zdroj: sport.cz