Matějovský? V zápase ani v tréninku na jeho hru nemůže nikdo říct křivého slova. Klobouk dolů, chválí hradecký Král

Stoper Hradce Králové Jan Král (22) bude mít ve 27. kole Fortuna:ligy mimořádnou motivaci. Výběr trenéra Miroslava Koubka totiž vyzve Mladou Boleslav, která ho fotbalově vychovala a proti níž se logicky bude chtít ukázat a vytáhnout.

Matějovský? V zápase ani v tréninku na jeho hru nemůže nikdo říct křivého slova. Klobouk dolů, chválí hradecký Král

Pikantní bude víkendový duel také v tom, že hradecký domácí zápas proběhne právě v Boleslavi. "Já tam jsem domácí vždycky. Zvláštní to je, už minulou sezonu jsme to viděli u Pardubic a Bohemky. Pro nás je lepší, že v Boleslavi nechodí tolik lidí jako na Bohemce, takže si myslím, že by to v hledišti mohlo být víceméně vyrovnané," uvedl v interview pro fchk.cz vytáhlý zadák.

Střet s Boleslaví je pro něj hodně speciální. "Vždycky to pro mě bude zvláštní. Boleslav mě vychovala, o to víc se budu snažit. Doteď tam jsou kluci, se kterými jsem hrál – Mára Matějovský, Tomáš Ladra, Honza Šeda," připomněl kolega Rady, Vlkanovy a spol.

Jeho tradiční parťák Jakub Klíma však nebude moci nastoupit, neboť u votroků hostuje právě z Boleslavi. "Myslím, že toho, kdo ho nahradí, čeká velký úkol právě v rozjíždění útoků. To on dělá rád. Myslím si ale, že máme tak dobrý kádr, že to nebude žádný problém," zavěštil si na webu fchk.cz obránce nyní šestého týmu Fortuna:ligy.

Co čeká od nejbližšího soupeře? "Myslím, že tam kabina přivítala změnu trenéra. Je tam dobrá parta, budou hrát s lehkostí. Určitě to bude těžký zápas," zakončil na fchk.cz Král, který potvrdil, že nejdůležitější postavou boleslavské hry je stále čtyřicetiletý veterán Matek Matějovský. "V zápase ani v tréninku na jeho hru nemůže nikdo říct křivého slova. Klobouk dolů, co on je schopen vymyslet za přihrávky. Fotbal ho hrozně baví a jeho fotbal baví diváky. Musíme si na něj dát pozor – někdy hraje tam, kam nekouká."

Zdroj: fchk.cz