Chelsea bude největší prodej v dějinách sportu, Abramovič už si má vybírat novou hračku

Tři miliardy liber, na které se pravděpodobně podle posledních odhadů při širokém poli zájemců a jejich přihazování vyšplhá cena londýnské Chelsea, bude největší transakcí v dějinách sportu. Překoná i nedávný prodej Brooklyn Nets.  

Chelsea bude největší prodej v dějinách sportu, Abramovič už si má vybírat novou hračku

Už dvacet nabídek obdržela podle webu The Athletic společnost Raine Group, která dohlíží na prodej Chelsea. Ačkoliv tak původně panovaly obavy, že Chelsea po zmrazení majetku Romana Abramoviče britskou vládou a nejistotě ohledně budoucnosti klubu inkasuje jen asi 2 miliardy liber, nyní - vzhledem k obrovskému zájmu o koupi Chelsea - se předpokládá, že zájemci budou muset předložit nabídku přesahující 3 miliardy liber.

Pokud tyto spekulace potvrdí, znamenalo by to, že Chelsea inkasuje nejvyšší částku za klub v historii sportu - zastínila by částku 2,5 miliardy liber, kterou Joseph Tsai utratil za basketbalový tým Brooklyn Nets. Definitivní vítěz by podle The Athletic měl být znám během první poloviny dubna. Roman Abramovič pak slíbil celou sumu věnovat na pomoc obětem konfliktu na Ukrajině.

Podle informací CNN pak ruský oligarcha s izraelským občanstvím nyní má v Turecku vyjednávat o možném majetkovém vstupu do jiného fotbalového klubu a jeho zájem si vysloužil klub Göztepe, který hraje nejvyšší tureckou soutěž, ale po třiceti kolech figuruje až na 18. místě s osmibodovou ztrátou na pozice, které by znamenaly udržení. Pozdvihne ruský miliardář další klub?

zdroj: Tribal Football