Holanďan ten Hag favorizován na místo Ragnickova nástupce, už má mít za sebou pohovor a rýsují se i možní asistenti

Na Old Trafford už měly proběhnout rozhovory o angažmá se současným  trenérem Ajaxu Erikem ten Hagem. Ten se tak podle všeho stává favoritem na pozici stálého manažera United po Ralfu Ragnickovi, když dalšími muži “v osudí” mají být Mauricio Pochettino z PSG, Julen Lopetegui ze Sevilly a Luis Enrique, který vede španělský národní tým!  

Holanďan ten Hag favorizován na místo Ragnickova nástupce, už má mít za sebou pohovor a rýsují se i možní asistenti

Erik ten Hag je nejblíže trenérskému angažmá na Old Trafford a za asistenty bude mít klubové legendy Rio Ferdinanda a Robina van Persieho. To hlásí anglický web Sportskeeda s odvoláním na zdroje blízké výběru. United dlouhodobě a neúspěšně hledají nástupce Sira Alexe Fergusona, naposledy neuspěl na lavičce Ole Gunnar Solskjaer a nyní to nevypadá ani na velký sukces dočasně jmenovaného Ralfa Ragnicka.

Ačkoliv podle veřejně prezentovaných informací aktuálně neexistuje a všichni kandidáti na užším seznamu mají být pozváni k osobnímu interview, v čele výběrového procesu stojí fotbalový ředitel John Murtough a technický ředitel Darren Fletcher mají být nakloněni právě angažování progresivního holandského trenéra, který v posledních měsících udivoval Evropu s progresem Ajaxu Amsterdam, kde takříkajíc za málo peněz předvedl opravdu hodně muziky. 

V rámci přivedení kouče odjinud se pak počítá s konceptem asistenta se znalostí klubu. Takto v minulosti byl Davidu Moyesovi k ruce Ryan Giggs, bývalého spoluhráče z dresu Red Devils Michaela Carricka si k sobě vzal i Ole Gunnar Solskjaer. Podle Sportskeedy se o tuto roli nyní eventuálně ucházejí výše zmíněná jména, přičemž van Persie má být favorizovanější.

zdroj: Sportskeeda