Musí chtít vyhrávat trofeje. Tuchel sdělil, co očekává od nových majitelů Chelsea

Trenér londýnské Chelsea Thomas Tuchel se přiznal, že chce, aby noví majitelé klubu stavěli vítězné trofeje nad cokoli jiného.

Musí chtít vyhrávat trofeje. Tuchel sdělil, co očekává od nových majitelů Chelsea

Potenciální kupci Blues měli do pozdních pátečních hodin předložit formální návrhy na převzetí klubu od stále ještě současného majitele Romana Abramoviče, od kterého se očekává, že určí, které nabídky postoupí do dalšího kola úvah.

Někteří potenciální kupci již svůj zájem o koupi anglického velkoklubu zveřejnili, ale předpokládá se, že bylo podáno nejméně 30 nabídek. Abramovičova požadovaná cena za klub byla 3 miliardy liber. Většina nabídek tuto cenu podle všeho ale nesplnila. Nabídky se mají pohybovat mezi 2 a 3 miliardami liber.

Vzhledem k tomu, že noví majitelé jsou připraveni zaplatit takové peníze, Tuchel zdůraznil, že musí být odhodláni vyhrávat trofeje a nepohlížet na Chelsea jako na výdělečnou operaci. „Pokud si někdo koupí klub za tyto peníze, pak je to o tom, že je to výzva na nejvyšší úrovni, je to o trofejích, je to o vítězství a je to o tom, být nejlepší, kde můžete,“ řekl. „Není to o vývoji projektu, není to o vydělávání peněz s klubem,“ dodal.

„Kdo jsem? Neznám myšlenky kupců, které stojí za touhou vlastnit klub nebo jakékoli organizace za tyto peníze, protože si to nemohu dovolit a nikdy nebudu moci. Ale to je to, v co doufám a co si myslím. Myslím, že Chelsea jako klub, struktura a organizace má co nabídnout, a proto je cena taková, jaká je,“ doufá kouč klubu ze Stamford Bridge, že noví majitelé nebudou z klubu chtít učinit pouze pračku na peníze.

Tuchel také využil příležitosti a odmítl spekulativní vazby o štaci Manchesteru United. Trval na tom, že zůstává zcela oddán práci Chelsea i přes veškerou nejistotu mimo hřiště, která se od napadení Ukrajiny Ruskem kolem klubu pohybuje.

Zdroj: 90min.com

Middlesbrough daruje výdělky ze vstupenek z utkání s Chelsea na pomoc Ukrajině