Byl to náš zdaleka nejlepší výkon v sezóně, tvrdí po remíze v Southamptonu Guardiola

Že by Manchester City mohl zakopnout zrovna Southamptonu se moc nečekalo. Ani vlastně poté, co už v sedmé minutě otevřel skóre Walker-Peters. Hegemon současné Premier League stihl jen vyrovnat. S jeho koučem to nicméně navenek ani trochu nezatřáslo.  

Byl to náš zdaleka nejlepší výkon v sezóně, tvrdí po remíze v Southamptonu Guardiola

"Byl to mimořádný zápas. Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů v sezoně," komentoval na pozápasové konferenci výkon de Bruyneho, Fodena a spol. Pep Guardiola a upřesnil, že se jednalo o zdaleka nejlepší představení jeho hráčů v tomto soutěžním ročníku. Ti přitom přetrhli dvanáctizápasovou vítěznou šňůru a to proti v tabulce až dvanáctému Southamptonu. Pro svěřence Ralpha Hasselhuttla měl Guardiola též nicméně jen slova chvály.  "Hráli jsme proti týmu, který skvěle brání, jehož hra je postavena na protiútocích a k tomu je perfektně organizovaný," analyzoval Guardiola.

Zatímco angličtí sportovní novináři hned po utkání rozepsali komentáře rozebírající, do jaké míry může ještě City přijít o před utkáním mu už jasně přisuzovaný titul (v tuto chvíli má City před druhým Liverpoolem dvanáctibodový náskok, Kloppův tým má nicméně dva zápasy k dobru), Guardiola se těmito myšlenkami nestresuje. "Rád bych v lednu byl čtyřicet bodů před týmy jako Liverpool a Chelsea. Ale to prostě není nemožné. Obecně,  nečekal jsem, že budeme v tuto chvíli v této pozici a s takovým náskokem. Jsme v pohodě," uklidňoval skrze televizní kamery Guardiola fandy City.

A spokojený byl i s herním projevem svých svěřenců. "Jako manažer se cítím do budoucna jistý tím, jak hrajeme," prohlásil Guardiola pro BBC Sport. "Bez míče si všichni navzájem pomáhají. Vím, jak je tento stadion obtížný, jakým způsobem se na něm hraje a jak dobře jsme hráli my." Statistiky ze zápasu, ve kterém především obrana Southamptonu podala heroický výkon jeho klid ospravedlňují. Jeho tým opravdu utkání vládl, když měl míč na kopačkách téměř tři čtvrtiny hracího času a více než dvacetkrát vystřelil. City možná opravdu chybí střední útočník a na hrotu rotovala trojice Sterling - Grealish - Foden, ale první bodová ztráta v Premier League od konce října opravdu příliš důvodů Guardiolovi k panice nedává.

zdroj: BBC