Tohle jsme opravdu potřebovali, hlásí po druhé výhře Newcastlu v sezóne Dúbravka a doufá v lepší zítřky

V přehršlích přestupových spekulací, který nedávno zbohatnuvší klub ze severní Anglie spojuje prakticky s kteroukoliv hvězdou nespokojenou ve svém klubu, zapadl herní progres který pod Eddiem Howem stavající kádr Strak dělá.  

Tohle jsme opravdu potřebovali, hlásí po druhé výhře Newcastlu v sezóne Dúbravka a doufá v lepší zítřky

Cenná remíza s Manchesterem United, kdy podle většiny expertů měly v Newcastlu zůstat všechny tři body, pak výsledkově poněkud nepodařené a jestě více nervozní, byť herně ne úplně špatné, utkání s Watfordem. Ano, proložené ostudnou, nicméně je otázka do jaké míry v dané situaci “záměrnou” prohrou v FA Cupu proti Cambridgi. Byť z vysněných velkých posil do St. James Parku ještě nedorazila ani jediná, soubor Eddieho Howea se přes problém se zraněními a pozvolným maršem omikronu skrz kabinu A-týmu pomalu herně zvedá. Důkazem je i sobotní - v souboji o záchranu potenciálně veledůležitá - výhra Strak v Leedsu, kde jim tři body trefil Shelvey a proti ofenzivně naladěným svěřencům Marcela Bielsy pak udržel slovenský gólman s libereckou a sparťanskou minulostí Martin Dúbravka.

“Tuhle výhru jsme opravdu, ale opravdu potřebovali, zvedne nám sebevědomí,” komentoval úspěch ve střední Anglii pro web Newcastlu sám Dúbravka. “Odvedli jsme na hřišti dobrou práci, vypracovali jsme si pár šancí a jsem prostě šťastný, že jsme vstřelili jediný gól zápasu. Teď se jen potřebujeme ještě víc semknout a soustředit se na nejbližší zápas,” dodal Dúbravka.     

Po úspěchu v Leedsu se Newcastle opravdu významně nadechl směrem k záchraně a byť Norwich v posledních dvou zápasech získal šest bodů, po Leedsu už chybí Strakám na nesestupové body pouze bod, přičemž oproti Norwichi, který v tuto chvíli tyto nesestupové body okupuje, mají v Newcastlu jeden zápas k dobru (zároveň ale mají odehrány o čtyři zápasy více než v tuto chvíli poslední Burnley). A předpokládá se, že do konce přestupového lednového okna bude právě Newcastle a Eddie Howe jedním z nejaktivnějích klubů. Zachrání Premier League na severu Anglie?

zdroj: nufc.co.uk