Vánoce nezastavují spekulace aneb sváteční nášup přestupových plánů z Premier League

Takzvané “gossip columns” jsou nejoblíbenějším čtením anglických fotbalových fanoušků, zvlášť když se blíží přestupové období. A jelikož toto začíná už na úplném začátku letošního roku, britské novináře od přinášení (nepotvrzených) novinek v plánech sportovních ředitelů a manažerů neodrazují ani sváteční dny. Tady je pár vybraných tahů spojovaných v těchto dnech s největšími britskými kluby.  

Vánoce nezastavují spekulace aneb sváteční nášup přestupových plánů z Premier League

Manchester City se po odchodu Ferrana Torrese do Barcelony podle vyjádření Pepa Guardioly plánuje v zimním přestupovém okně chovat spíše zdrženlivě, podle novinářů Guardiola získaných 55 milionů liber “šetří” na letní nabídku za Erlinga Haalanda.

Liverpool hodlá využít reportované nespokojenosti Eduarda Camavigny s jeho herním vytížením v Realu Madrid a supertalentovaného devatenáctiletého záložníka poslal na San Bernabeu nabídku. Alternativou má být dortmundský Jude Bellingham. Liverpoolského Joea Gomeze si naopak na seznam vytipovaných řešení pozice středního obránce měl přidat Real Madrid.  

Chelsea při opakovaných zraněních NGola Kaného a příšerné formě Saula Nigueze hledá středního záložníka, v tomto přestupovém období si údajně vyhlédla Rubena Nevese z Wolves. Podle všeho zadarmo odcházejícího Antonia Rudigera pak chce nahradit sevillským Julesem Koundém.

Arsenal řeší pozici útočníka “uvolněnou” Pierrem Emerickem Auabameyangem, kandidátem na její zaplnění má být Kanaďan Jonathan David z Lille či  Jusúf En-Nesyri ze Sevilly nebo eventuálně (dražší) Dominic Calvert-Lewis z Evertonu. Na hostování by mohl odejít Ainsley Maitland-Niles (zájem má AS Řím) a Eddie Nketiah (West Ham, Brighton, Leeds a West Brom)   

Tottenham je ochoten nechat odejít na hostování Dele Alliho (zájem má mít Newcastle) a též Matta Dohertyho. Naopak Antonio Conte plánuje vytrvat v dlouho projevovaném zájmu Spurs o křídelníka Wolves Adamu Traorého, nevzdal se ani nadějí na De Vrije z Interu Milán, mimo ochotu Daniela Levyho otevřít peněženku má být zájem o Matthijse De Lighta z Juventusu, za kterého by si Turín mohl říct až 130 milionů liber.

Manchester United si podle všeho musí nechat zajít chuť na anglického reprezentanta Kalvina Phillipse, který v Leedsu jde podepsat novou smlouvu. Střední zálohu a dlouhodobý záskok za Paula Pogbu by tak Ralf Ragnick měl podle novinářů pořešit Amadou Haidarou z Lipska eventuelně Aureliern Tchouameni, aktuálně hající barvy Monaca.

zdroj: BBC/Skysports/Football365