Everton má jedenáct nakažených, Southampton se převlíká v autech. Premier League válčí s covidem

Spíš než jako nejlepší fotbalová liga světa to vypadá jako okresní přebor. Kde týmy jezdí na zápasy tak, že nedokáží naplnil lavičku. Kde se hráči převlíkají okolo hřiště. Taková je ale realita předvánoční fotbalové Anglie.  

Everton má jedenáct nakažených, Southampton se převlíká v autech. Premier League válčí s covidem

 

Další dva zápasy zápasy jsou staženy z programu, tradiční svatoštěpánský zápas si neužijí na Anfield Road (Liverpool - Leeds) ani na Moulineux Stadium (Wolverhampton - Watford). Premier League dále bojuje s pandemií covidu-19 a aktuálně šířící se variace omikron, která se - přes přísné hygienické protokoly - nevyhýbá ani fotbalovým kabinám. Po odložení celkem deseti zápasů v předvánočním programu začínají omezení řezat i to posvátečního. A nejen v podobě odložených zápasů.

"Snažíme se dodržovat pravidla, snažíme se dělat to, co nám doposud pomáhalo zůstat v bezpečí. Takže včera jsme se po tréninku převlékali v autech a jeli přímo domů  domů,” popisoval na čtvrteční tiskové konferenci novou rutinu v Southamptonu jeho kouč Ralph Hasenhuttl s tím, že pro hráče se jedná o značný diskomfort, především ve spojení s chybějící regenerací. Ještě větší problémy řeší v Evertonu, kde v současně mají v karanténě celou jedenáctku hráčů prvního týmu. Toffees požádali o odložení utkání, podle reglementu se takto může stát až v momentu, kdy týmu nezůstává k dispozici 13 hráčů do pole a brankář. Takže na Burnley Karamelky hrát budou.

Pro Anglii má zkrátka zápas 26. prosince speciální význam. "Tradice z Boxing Day je nesmírně důležitá," shrnul to pro BBC šéf Manchesteru City Pepe Guardiola.. "Je to pro tuto ligu charakteristické. To se nezmění. Po třech dnech volna se na Boxing Day jde na fotbal,” dodává Španěl. Otázka zní, na kolika místech Anglie si letos tradici opravdu užijí. Vedle dvou už odvolaných utkání Premier League je totiž v tuto chvíli odložených už šest zápasů Championshipu a dohromady dvanáct utkání League One a League Two.

 zdroj: BBC