Premier League se hádá o covid. Polovina 18. kola už je odložena a Brentford volá: Přerušte to!

Anglický fotbal se začíná rozpadat. Vedle pěti zápasů, které jsou pro víkendové 18. kolo odloženy z Premier League, se stále natahuje seznam utkání, které se nebudou hrát ani v nižších soutěžích. A někteří trenéři už volají po odložení celého programu.   

Premier League se hádá o covid. Polovina 18. kola už je odložena a Brentford volá: Přerušte to!

Čtvrtina fotbalistů bez očkování + vysoce nakažlivá varianta omikron brázdící nyní Anglii = fotbal ustupuje. Už pět zápasů nejsledovanější fotbalové soutěže světa je v tuto chvíli odloženo z víkendového programu kvůli propuknutí minipandemií v jednotlivých týmem Premier League. Zápasy Manchester United – Brighton, Southampton - Brentford, Watford - Crystal Palace, West Ham - Norwich a Everton - Leicester se tento víkend neodehrají, stejně jako dalších sedm ve třech nižších profesionálních soutěžích. A objevují se hlasy volající po celkovém zastavení soutěží, aby nebyl ohrožen tradiční vánoční program. 

"Myslíme si, že bychom měli odložit celé kolo zápasů Premier League tento víkend," prohlásil včera kouč nováčka z Brentfordu Thomas Frank s tím, že ve všech klubech Premier League se množí případy covidu, všichni se s tím potýkají a mají problémy. "Odložení tohoto kola a také kola Carabao Cupu by dalo všem minimálně týden nebo čtyři či pět dní na to, aby se na tréninkovém hřišti vše vyčistilo a udělalo maximum proto, aby se série nákaz přetrhla," dodává Frank.

Problémem Premier League v porovnání třeba s “v tuto chvíli bez problémů” běžící Bundesligou je, že podle dostupných dat je očkovaných pouze 75 procent fotbalistů a týmového personálu a od momentu, kdy minulý týden kvůli nákaze byl nucen Tottenham zrušit svůj zápas Konferenční ligy s Rennes, prakticky každý den přichází informace o nových nákazách. Někteří trenéři ale protestují a argumentují nabitým programem. "Zastavit ligu není správné, ale vzhledem k programu musíme být flexibilnější," prohlásil po čtvrtečním vítězstvím nad Newcastlem šéf Liverpoolu Jürgen Klopp. Ten je zase v dané situaci tlačen z druhé strany, kdy mu brzo odjede trojice Salah, Sané a Keita na ANC a v eventuální dohrávce by se tak musel obejít bez nich. FA se nicméně bude podle všeho rozhodovat ad hoc podle nejnovějších dat. 

Další vlna covidu řádí i mimo Anglii. Nákazu v kabině ohlásil třeba Real Madrid, kde se k původně dvěma nakaženým (Luka Modrič a Marcelo) včera v karanténě připojila další čtveřice hráčů (Gareth Bale, Andrij Lunin, Rodrygo a Marco Asensio). Na reprezentační úrovni zase pandemie v předstihu zrušila na leden plánovaný tréninkový kemp švédské fotbalové reprezentace. Ta se v baráži o postup na Mistrovství světa v Kataru má v březnu utkat právě s českým národním týmem. 

Šmicer uznal, že Slavia má škraloup, ale nevěří, že uplácela sudí: Jestli se to prokáže, ať jde do druhé ligy

zdroj: Skysports/BBC