Premier League? Snad nejsem daleko od toho, abych si splnil sen. Snažím se na ten sváteční den být co nejlíp připravený, říká Žambůrek

Český reprezentant do jednadvaceti let Jan Žambůrek už má na kontě 23 startů v Championship a 6 vystoupení v League One, s tím, že na premiéru v Premier League stále ještě čeká.

Premier League? Snad nejsem daleko od toho, abych si splnil sen. Snažím se na ten sváteční den být co nejlíp připravený, říká Žambůrek

Nyní třináctý tým tabulky je podle něj menší a víceméně rodinnný klub, v němž k sobě mají všichni blízko. "Brentford dlouho hrál Championship a League One, čili druhou a třetí anglickou ligu. A teď tím všichni žijeme. Přál bych vám být na prvním zápase s Arsenalem," uvedl v interview pro iSport.cz pracovitý střední záložník, jenž dorazil na ostrovy ze Slavie ve svých sedmnácti letech.

Zatím však stále nastupuje pravidelně "jen" za juniorku Brentfordu a navíc výhradně v přátelských utkáních. "Když jsem šel do Brentfordu, věděl jsem, že juniorka nehraje žádnou soutěž. Trochu mě to překvapilo, ovšem v Anglii to takhle dělá dost týmů. Je to i určitá forma ochrany před velkými kluby, aby vám nevybraly největší talenty. Dáte si je do béčka, zapracujete do systému a časem je můžete posunout do áčka," zaznělo z úst středopolaře, jehož slova vyšla v Deníku Sport.

I když by se mohlo zdát, že jsou jen přáteláky málo, podle něj je to trošku jinak. "Ze začátku jsem si to taky říkal, ale věřte mi, že se ani v přáteláku nikdo nechce na nic vyfláknout. Často je to tak, že kdo v sobotu sedí na lavičce áčka, jde v neděli hrát za béčko. A má hlad. Od prvních zápasů to pro mě byla obrovská zkušenost, výrazně mi to zjednodušilo přechod z dorosteneckého fotbalu. Baví to i fanoušky, pár stovek pokaždé přijde. Takže žádná degradace, takový pocit jsem v béčku nikdy neměl," přiblížil na portálu isport.blesk.cz mladík.

Juniorka Brentfordu navíc nehraje pouze v anglickém prostředí. "Zahráli jsme si třeba proti juniorce Dortmundu. Spoluhráč se zalíbil trenérovi Borussie – a koupil ho. Nikdy nevíte, kdo se na vás kouká. Často spolu s manažerem áčka Thomasem Frankem mluvíme a probíráme zápasy, jsme pořád v kontaktu. I po zranění se mi snažil pomoct, abych se brzy vrátil zpátky do formy," pochlubil se na webu iSport.cz exslávista.

Vysněný debut v Premier League by nemusel být daleko. A když to nevyjde na Brentford Community Stadium, mohl by alespoň hostovat jinde. "Nebudu lhát, že ne. Každý kluk o tom sní – a já snad nejsem daleko od toho, abych si ten sen splnil. Snažím se na ten sváteční den být co nejlíp připravený. K tomu potřebuju pravidelně hrát, takže je možné, že v lednu zase půjdu někam na hostování. Jsem připravený na všechno," ubezpečil na stránkách Sportu Žambůrek.

Zlatá generace amerických mladíků? Jeden z nich by se mohl otrkat již za pár týdnů na Old Trafford

Zdroj: isport.blesk.cz