Kuchta prý není jen lafatovský typ, který čeká na balon ve vápně, ale má techniku a umí projít i přes několik hráčů...

Je Slavie po přejetí Jablonce (5:0) opravdu tak dobrá, nebo je zelenobílý soubor ze Střelnice momentálně tak slabý? Toť otázka, jíž si po vzájemné konfrontaci obou soupeřů v Edenu položil autor 59 prvoligových branek ve 309 utkáních Petr Švancara.

Kuchta prý není jen lafatovský typ, který čeká na balon ve vápně, ale má techniku a umí projít i přes několik hráčů...

"Souhlasím s trenérem Jindřichem Trpišovským, že se obhájce titulu dostává do fáze vynikající formy, zase se stává válcem jako v minulých letech. Je ovšem také pravda, že narazila na Jablonec, který se nachází v nešťastném období, po vyřazení Žiliny z Konferenční ligy to s ním jde z kopce. Čtyři roky jsem Severočechy chválil, jak pod trenérem Petrem Radou hrají výborný fotbal a konkurují těm nejlepším, tak teď je to špatné. Podle mého má dopad na mužstvo i situace v klubu, kdy má majitel Miroslav Pelta starosti se zákonem. Hráči jsou pořád dobří a zajímaví, ale v utkání se Slavií se ukázalo, kdo na tom jak v současnosti je. Jablonec ztrácí formu, propadá se tabulkou, bohužel lapl Slavii, která je úplně nadržená nastartovat všechno, co ji v minulosti zdobilo," vyzdvihl nynějšího ligového lídra "mercedes", jehož vyjádření vyšlo na portálu aktualne.cz.

Bývalý útočník Interu Bratislava, Viktorie Žižkov, Příbrami či Slovácka následně ocenil také rychlonožku Lingra nebo reprezentanta Kuchtu, jenž si v této sezoně Fortuna:ligy připsal už svůj sedmý gólový zápis a je v tomto směru nad Schranzem, Olayinkou i Krmenčíkem. "Rádi po nějakém dílčím nezdaru, třeba po derby nebo remíze v Českých Budějovicích, zdviháme prst, že je Slavia v krizi. Ale ona opět vede tabulku, nastřílela obdivuhodných 42 gólů, nejvíce ze všech, dostala jich 11, nejméně ze všech. Slavia pořád šlape, jen občas to úplně nevyšlo. Mě jako bývalého útočníka hladí po duši, jakým způsobem si umí připravit góly. To nejsou náhody, vydařené střely z dálky nebo využitá standardka. Záložník Ondřej Lingr je hodně zajímavý hráč, šikovný, umí dávat góly. Jeho nákup se povedl, navíc mladý, perspektiva pro reprezentaci. A jsem u těch slávistických gólů. Při jeho druhém hlavou jsem trochu očekával, že to ještě přiťukne Krmenčíkovi, jako mu to obráceně on při prvním gólu přiklepl hrudí. To už by byla fantazie. Tou pak byla pro mě Kuchtova akce. Fantastické zpracování, dobře přečetl, že trávník je poněkud kluzký a musí to zvládnout halfvolejem. To není žádná sranda, Kuchta to ovšem provedl tak bravurně, že překvapil i gólmana, jemuž šel balon do protipohybu. Pak to uklidil šajtličkou. Tenhle gól Kuchtu v mých očích ještě zvedl, že to není jen lafatovský typ, který jenom čeká na balon ve vápně, ale techniku má. Umí projít i přes několik hráčů, není to jen zakončovatel," uzavřel na aktualne.cz někdejší útočník české jednadvacítky.

Hráči si musejí vážit, že ve Spartě hrají nebo aspoň sedí za hodně peněz, míní Švancara

Zdroj: aktualne.cz