Novotný už Rakovníku na hřišti nepomůže: ČFL je na mě v mém věku už moc, rychlost mi už nikdo nevrátí

SK Rakovník je po podzimní části ČFL na poslední příčce, když z patnácti duelů vybojoval pouhých devět bodů. Zodpovědný je za to i Jiří Novotný.

Novotný už Rakovníku na hřišti nepomůže: ČFL je na mě v mém věku už moc, rychlost mi už nikdo nevrátí

Sparťanská legenda totiž sedí na oné adrese hned na několika židlích - jednak je hrajícím asistentem a jednak sportovním ředitelem i agentem ohledně zahraničních akvizic.

Sázka na zahraniční hráče však městu ve Středočeském kraji nevyšla. "Poznali jsme, že moc cizinců přece jenom nedělá dobrotu. Musíme to tedy celé přehodnotit. Neříkám, že nápad byl úplně špatný, ale potřebujete nějaký čas, aby se ukázalo, jak to funguje. Nejméně půl roku. Musíme si přiznat, že některá rozhodnutí nebyla dobrá. Nabrali jsme hráče, kteří nebyli ti, které jsme potřebovali. Nezapadli do týmu tak, aby to fungovalo. Některým chyběly patřičné dovednosti, jiní je měli, ale nedávali je ve prospěch týmu. To je pak k ničemu," posteskl si v interview pro aktualne.cz jednapadesátiletý internacionál.

Ne pod všemi nevydařenými příchody však byl podepsán on. "Šlo to hodně přese mě, přes agenty, které jsem znal a spolupracoval s nimi. Oslovil mě trenér Mohammed Ben Hassen, abych mu s výběrem pomohl, znali jsme se dobře, kopali jsme spolu za Všenory. Souhlasil jsem, že mu pomůžu, některé hráče měl ovšem už sám domluvené, na jejich angažmá jsem se nijak nepodílel," upozornil na aktualne.cz držitel rekordních čtrnácti ligových titulů z let 1987 až 2003.

Na jaře půjde Rakovníku o hodně - třetí ligu by totiž opouštěl jen nerad. "Některé cizince jsme už poslali domů, musíme nabrat nové hráče. Soustředíme se ale už na české. Naším hlavním cílem je záchrana," přiznal na aktualne.cz čtyřiatřicetinásobný reprezentant země, jenž kromě Sparty kopal také za Liberec, Blšany, Most, Ružomberok, Duklu i Rubin Kazaň.

A byť na podzim hrál i on, na jaře už to na osobní pomoc přímo na trávnících nevidí. "Jsem uznalý, ČFL je třetí nejvyšší soutěž a v mém věku je to už na mě moc. Věk nezastavím. Párkrát jsem si sice zahrál, ale bylo to hlavně proto, že jsem musel, kdy jsme ještě neměli zaregistrované hráče, že nás bylo málo, než že jsem vysloveně chtěl. Nějaké spekulace, že by mi neplatili, že bych se rozkmotřil s vedením, jsou nesmysl. Nepřišel jsem do Rakovníka, abych ještě hrál, ale pomohl sestavit mužstvo v roli asistenta či jiné funkci. Pořád s kluky trénuju, dělám přípravu, ale rychlost mi už nikdo nevrátí," uzavřel na aktualne.cz odchovanec letenského "S".

Letenskému Minčevovi stačilo jen pár povedených výkonů a už je sledován tímto bundesligovým zájemcem...

Zdroj: aktualne.cz