Lišky jako dobrý zdroj obránců? Maguirea by mohl na Old Trafford následovat francouzský talent

Manchester United rád loví obránce v táboře Lišek. Před dvěma lety se mu povedl bravurní kousek, který klubovou pokladnici vyšel sice na 78,3 milionů liber, ale příchod Harryho Maguirea se s odstupem času jeví jako neoddiskutovatelný přínos. Podobnou sumu by mohly Lišky inkasovat znovu, pokud Rudí ďáblové přetaví svůj zájem v reálný přestup.

Lišky jako dobrý zdroj obránců? Maguirea by mohl na Old Trafford následovat francouzský talent

Předmětem zájmu je stabilní opora francouzské reprezentační jednadvacítky Wesley Fofan. Dvacetiletý střední obránce přišel na Ostrovy před rokem ze Saint-Etienne za 31,5 milionů liber. V současné době se sice léčí z vážného zranění, ale ve své debutové sezóně za Leicester prokázal kvality. Lišky v něm viděly velký potenciál, proto se od nich dočkal rovnou pětileté smlouvy.

Z podepsaného kontraktu uplynul pouhý rok, proto se očekává, že jeho cenovka nebude nikterak nízká. Kouč Brendan Rodgers se již nechal slyšet, že by rád mladíka v týmu udržel, ale pokud se objeví pořádný balík, nebude moci odporovat.

Manchester United však není jediným obdivovatelem tohoto schopného mladíka. V Premier League jeho výkony vzbudily zájem také v táboře Chelsea, která počítá s tím, že by na konci této sezóny mohla rozvázat spolupráci s Antoniem Rudigerem a Thiagou Silva. Trenér Thomas Tuchel dal do kupy seznam potencionálních posil a právě Fofan na něm figuruje.

Zdroj: footmercato.net