Král? Prý krásný případ, jak můžeme takový talent, který má nakopnuto na super kariéru, zabít...

Devatenácti mezinárodními starty opředený Milan Fukal se ještě naposledy vrátil k reprezentační tečce za rokem 2021 a v oné souvislosti připomněl, že nedisponujeme deseti vynikajícími fotbalisty v Realu či Manchesteru United a nikdy ani disponovat nebudeme.

Král? Prý krásný případ, jak můžeme takový talent, který má nakopnuto na super kariéru, zabít...

Podle bývalého stopera Hamburku nebo Borussie M'gladbach je třeba pracovat s tím, co máme. "A tady mi někdy připadá, že si i ten úzký výběr ničíme," všiml si ve svém komentáři pro aktualne.cz někdejší zadák Sparty, Jablonce a Hradce Králové.

Pro příklady nešel daleko a zmínil dva mladíky z Premier League a Serie A, kteří aktuálně velké herní vytížení nemají. Konkrétně Alexe Krále z West Hamu United a Davida Zimu z Turína...

"Alex Král je krásný případ, jak můžeme takový talent, který má nakopnuto na super kariéru, zabít. Ze Slavie do Ruska, chápu, Spartak Moskva je posun, ale pak do West Hamu na hostování, kde nehraje. Co pak může v reprezentaci předvést? David Zima přestoupil do Itálie, podepsal dlouhodobou smlouvu, aby se aklimatizoval, má to smysl. Ale reprezentace potřebuje spolehlivého stopera hned. Najednou se ohlížíme zpět a vzdycháme, že Čelůstka s Kalasem jsou stoperská dvojice číslo jedna, a když nejsou, je těžké to zvládnout. Přitom po Euru jsme konstatovali, že to taková třída není. Kalas hraje druhou anglickou ligu v klubu ze druhé poloviny tabulky," připomněl aktualne.cz citovaný šestačtyřicetiletý internacionál.

I když se tu a tam ozývají hlasy, že nároďák nemá žádnou tvář a že by bylo záhodno poslat Jaroslava Šilhavého zase o dům dál, on sám by ho zatím ve funkci podržel. "Ve fotbale platí, že za výsledky je zodpovědný trenér. Jestli se ozývají hlasy, že by měl být odvolán, tak to zásadně odmítám. Ještě je před námi baráž, pořád může splnit úkol a postoupit na mistrovství světa. Navíc Jarda Šilhavý je trenér, který ví, co chce hrát, a ukázal to na Euru. A je to slušný člověk. Personální změny nedoporučuju, řešme to až po baráži," uzavřel na aktualne.cz bývalý důrazný střední obránce, jenž se s profi fotbalovým děním rozloučil před osmi lety.

Fukal o Coufalovi: Přesně tohle český fotbal potřebuje. Nedvědové, Němcové, Panenkové dokázali říct svůj názor

Zdroj: aktualne.cz