Csaplár: Z Evropy postoupily přímo na MS Dánsko, Belgie, Chorvatsko, Srbsko i Švýcarsko. Nemrazí vás z toho?

Oblíbený mediální komentátor Josef Csaplár se ve svém pravidelném sloupku pro sport.cz nezabýval pouze Suchopárkovou jednadvacítkou, ale stručně okomentoval také úterní zakončení kvalifikace o postup na mistrovství světa.

Csaplár: Z Evropy postoupily přímo na MS Dánsko, Belgie, Chorvatsko, Srbsko i Švýcarsko. Nemrazí vás z toho?

Co tedy v jeho malé rekapitulaci zaznělo? "Český tým skončil na třetím místě ve skupině. Za Belgií a Walesem, předskočil Bělorusko a Estonsko," poukázal na sport.cz devětapadesátiletý odborník.

Někdejší šéf Příbrami, Zlína, Slavie i Liberce upozornil zejména na to, že plácat se po ramenou za vybojovanou baráž je hodně málo. A jak to zdůvodnil?

"Můžeme si dát malé srovnání. Se zeměmi, s Českem podobné co do velikosti rozlohy a počtu obyvatel. Přímo na šampionát postoupilo z Evropy Dánsko, Belgie, Chorvatsko, Srbsko, Švýcarsko. Tedy z celkových deseti postupujících tvoří tyto země polovinu," všiml si rodák z Ostrova nad Ohří.

"Nemrazí vás z toho?," uzavřel štiplavý Csaplár s odkazem, že třetí místo ve skupině opravdu není žádný šlágr a dobrá vizitka pro současný realizační tým.

Kouč letošního čtvrtfinalisty Eura Jaroslav Šilhavý má směrem k důležité baráži nepochybně o čem přemýšlet...

Druhé a nasazené Česko? Výhra 6:0, prohra Walesu s Belgií, ztráta Norů v Nizozemsku a Turků v Černé Hoře

Zdroj: sport.cz