Arteta vyvrátil spekulace o odchodu Martinelliho. S Brazilcem se prý počítá do budoucna

Kouč Arsenalu Mikel Arteta podle svých slov nemá v úmyslu poslat v zimním přestupovém období na hostování brazilského mladíka Gabriela Martinelliho. A to i přesto, že Martinelli doposud nastoupil v letošní sezóně jen do čtyř utkání.

Arteta vyvrátil spekulace o odchodu Martinelliho. S Brazilcem se prý počítá do budoucna

Dvacetiletý ofenzivní fotbalista doposud v letošní sezóně odehrál pouhých 150 minut v Premier League a celkem nastoupil jen do čtyř zápasů. Podle Artety je ale Brazilec součástí dlouhodobých plánů londýnského Arsenalu. „Vzhledem k velkému množství hráčů, které na jeho pozicích máme, je jedním ze všech. Odehrál několik zápasů. Začal proti Brentfordu a také proti Chelsea,“ vysvětlil španělský kouč nízké vytížení Martinelliho.

„Minulý týden se bohužel zranil, je to menší zranění, ale nevíme, jestli bude k dispozici v dalším utkání, ale v Gabbyho máme velkou důvěru a musíme najít správný prostor pro jeho růst. Když se podíváte na počet zápasů, které odehrál, očividně pro něj byla zranění, která utrpěl, velkým problémem,“ dodal devětatřicetiletý trenér.

Právě podle něj se zapomíná na Martinelliho věk. „Musíme se mu snažit pomoci udržet rovnováhu,“ naznačil španělský stratég na lavičce Arsenalu, jak hodlá se svým brazilským talentem postupovat.

Právě Martinelli soupeří o místo na hřišti hned s pěti fotbalisty. Jmenovitě jsou to Pierre-Emericke Aubameyang, Alexandre Lacazette, Nicolas Pepee, Bukayo Sakou a Emilee Smith Rowe. Arsenal však neplánuje, že by v novém roce umožnil mladíkovi odejít z Emirates Stadium. „Ne, jsem s ním velmi spokojený a neuvažujeme o tom, že bychom ho pustili,“ řekl jasně lodivod Arsenalu.

Zdroj: Goal.com

Německo čeká bitva vedoucích celků. Jaký je vlastně rozdíl mezi Bayernem a Bayerem?