Kovář o své anabázi na Old Trafford: Nuly v repre vedení zajímá. Je dobré vědět, že nás sledují

V barvách národního výběru do jednadvaceti let se mu daří a v premiérových třech duelech vychytal vždy nulu. Odchovanec Slovácka sbírá cenné zkušenosti na Old Trafford, kde v trénincích chytá i střely hvězdného Cristiana Ronalda. Matěj Kovář se v rozhovoru pro isport.blesk.cz rozpovídal o svých zkušenostech z Anglie a o tom, že si Manchester United jeho výkonů všímá.

Kovář o své anabázi na Old Trafford: Nuly v repre vedení zajímá. Je dobré vědět, že nás sledují

Naposledy pomohl k hubené výhře v Prištině proti Kosovu. V týmu kouče Jana Suchopárka si již buduje pevné místo v sestavě a svými výkony pomáhá v kvalifikaci. „Čistá konta jsou pro mě super bonus, ale moc se na to nesoustředím. Jde mi hlavně o to, aby se dařilo týmu a sbírali jsme body,“ nechal se slyšet jednadvacetiletý gólman.

„Z osobního hlediska je to pro mě skvělá sezona. Nedostávám moc branek v klubu, kde chytám za rezervu, ani tady v nároďáku. Snažím se na sobě neustále pracovat, abych se zlepšoval. Chci být připravený na moment, kdy dostanu šanci. Uvidíme, co se stane v lednu, jestli přijde nějaká nabídka na hostování, nebo dál zůstanu v Manchesteru,“ pokračoval Kovář, který sbíral cenné zkušenosti také ve třetiligovém Swindonu.

Pozitivně hodnotí i monitorování svých výkonů v národních barvách Rudými ďábly. „Samozřejmě, že je to super. Sledují nás a ví, že jsme za tři zápasy nedostali žádný gól. Mám na to pozitivní ohlas. Je vidět, že to lidi v klubu zajímá,“ dodává Kovář.

Zdroj: isport.blesk.cz