Na titul vůbec nemyslíme. Je to dlouhá a těžká cesta, říká Janošek a přiznává, že se do Plzně vrátilo štěstíčko

Třiadvacetiletý defenzivní středopolař s historií ve Zlíně, Brně, Slovácku i Mladé Boleslavi Dominik Janošek zažívá pod Michalem Bílkem své nejlepší plzeňské časy.

Na titul vůbec nemyslíme. Je to dlouhá a těžká cesta, říká Janošek a přiznává, že se do Plzně vrátilo štěstíčko

Naskočil totiž do všech deseti úvodních kol Fortuna:ligy a byť byl v základní sestavě Viktorie pouze pětkrát, 527 odehraných minut svědčí o tom, že je opět na západě Čech důležitým článkem...

"Mám pokyny pořád stejné. Rozdávat balony, snažit se hledat hlavně za obranou soupeře naše rychlé kluky. Když se vyskytne nějaká situace, tak i vystřelit," ozřejmil na webu ČT Sport bývalý člen české jednadvacítky.

Jeho chlebodárce aktuálně vládne prvoligovému peletonu s náskokem čtyř bodů na druhou Spartu. Osm z deseti výher však vyhrál pouze jednobrankovým rozdílem a velmi často Plzeň nebyla lepší, než její protivník.

"Hlavní síla je v kabině. Bojujeme jeden za druhého a nevypouštíme ani souboj. Vrací se nám takové štěstíčko. Ale to nemůže vydržet věčně. I trenér něco naznačoval, že musíme zapracovat víc na fotbalovosti. Myslím, že to teď přijde o reprezentační pauze," ozřejmil na webu ceskatelevize.cz Janošek.

A co útok na primát, který už se ve Štruncových sadech pár let neslavil? "Na titul vůbec nemyslíme. Je brzo a je to strašně dlouhá a těžká cesta. Ale vážíme si toho, že můžeme být první. Plzeň by měla vždycky hrát o nejvyšší příčky. Bojujeme každý zápas, abychom se tam udrželi co nejdéle," upozornil na ceskatelevize.cz kolega Chorého, Beauguela či Řezníka, jehož tým zvítězil pětkrát v řadě a po mezinárodním programu se představí na teplických Stínadlech.

Příbram pyká za dluh s Kinguem. Exligové značce byly v tabulce odečteny tři body

Zdroj: ceskatelevize.cz