Konec jedné velké éry, Manchester United se plánuje rozloučit se svým útočníkem

Dostal několik příležitostí, ale přesto o svých kvalitách nedokázal přesvědčit. Proto mají být nyní Anthonymu Martialovi z Old Trafford ukázány dveře.

Konec jedné velké éry, Manchester United se plánuje rozloučit se svým útočníkem

Když se v roce 2015 přesunul do červené části Manchesteru, hovořilo se o něm jako o jednom z nejperspektivnějších fotbalistů tehdejší doby. Sám Anthony tento status ve své vůbec první sezoně potvrzoval poměrně dokonale, kouč Louis van Gaal z něj začal šlechtit diamant, který ale nemohl dozrát do své plné krásy.

Když se postupně na lavičku ďáblů z Old Trafford dostavili trenéři José Mourinho či Ole Gunnar Solskjaer, Martial jen marně nacházel záblesky své staré formy. Některý zápas se mu sice povedl, většinu z nich se ale spíše hledal.

Vše ztroskotalo zejména v poslední době, kdy se francouzský útočník propadl na absolutní herní dno, z něhož nedokázal vykřesat sebemenší známky zlepšení. Jeho neblahé střelecké statistiky to nicméně dokazují…

Nyní se tedy nacházíme v bodě, kdy po příchodu Cristiana Ronalda ztratil Martial svou pozici na hrotu v útoku a už i on sám začíná cítit, že mu v Manchesteru pšenka nepokvete. 

„Očekává se, že Manchester United bude už v zimním přestupovém období přijímat nabídky za Anthonyho Martiala,“ oznámil James Ducker, známý novinář z deníku Telegraph. Potvrdil tak, že United věří v Ronalda, po jehož boku budou vyrůstat jiní nadějní hráči.

Zdroj: The Telegraph