Kdyby to byl Miňo jako před dvěma lety ve Slavii, bylo by to optimální, říká Kozel o Stochovi

Další posilu jako hrom získal tento týden do kádru trenér Slovanu Liberec Luboš Kozel. Na smlouvě s klubem U Nisy se domluvil nestárnoucí slovenský matador Miroslav Stoch, jenž by se měl stát klíčovým záložníkem týmu. Co na jeho adresu říká trenér Severočechů Luboš Kozel?

Kdyby to byl Miňo jako před dvěma lety ve Slavii, bylo by to optimální, říká Kozel o Stochovi

Pokus o restart. Přesně s tím přichází do Liberce jednatřicetiletý Stoch, který na jaře působil v polském Lubinu. Ale vůbec se tam neprosadil a od května se ocitl opět bez angažmá, což pro jeho získání uvolnilo ruce právě Slovanu.

"Chtěli jsme posílit post křídla a ofenzivního záložníka. Pracovali jsme na tom ještě v přestupovém okně, bohužel se jedna věc nedotáhla. Rozhodlo se až v poslední den, takže nám nezbyl čas reagovat. Měli jsme jen možnost podívat se na hráče, kteří momentálně nemají smlouvu a zda nejsou k mání. Když jsem se dozvěděl, že Miňo trénuje na Motorletu, zavolali jsme si s ním i jeho agentem, zda by to byla varianta. A podařilo se," uvedl v rozhovoru pro Sport.cz trenér Liberce Kozel.

Ten pevně doufá, že se Stoch na nové misi chytne. "Samozřejmě bychom si to přáli. Kdyby to byl Miňo s formou jako před dvěma lety ve Slavii, bylo by to úplně optimální. Šlo o hráče, který rozhodoval zápasy a těžké. Poslední dva roky úplně optimální neměl. Je však pravda, že byl v zahraničí, kde člověk úplně neví, zda měl nebo neměl důvěru, jestli dostal potřebný prostor a čas," poznamenal Kozel.

Zda však Stocha využije už o víkendu v Podještědském derby, není vůbec jisté. "Těžká otázka. Záleží i na hráči. Nejprve musíme zjistit, jak na tom opravdu je. Vidíme to, bavili jsme se o tom a i on sám vidí, že momentálně není úplně připravený. S Motorletem trénoval třikrát v týdnu a intenzita tréninku je asi trochu jiná než v ligovém týmu. Musíme v tomhle postupovat opatrně," má jasno Kozel.