Zoumova vysoká gáže prý neudělala v kabině West Hamu zrovna dvakrát radostnou atmosféru...

I když během léta dorazilo do West Hamu United hned několik hráčů včetně českého reprezentanta Alexe Krále, nejdražším příchodem byl Kurt Zouma, jenž dorazil ke Kladivářům z konkurenčních Blues za 25 milionů liber.

Zoumova vysoká gáže prý neudělala v kabině West Hamu zrovna dvakrát radostnou atmosféru...

Rodák z francouzského Lyonu, jenž může v novém trikotu debutovat ve venkovním utkání proti Southamptonu, se upsal WHU na příští čtyři roky a měl by okamžitě zaplout do základní sestavy londýnské značky. 

"Je to hráč, kterého jsme dlouho sledovali. Věnovali jsme spoustu úsilí tomu, abychom tento transfer realizovali. Byl pro nás první volbou a jsem velmi šťastný, že už je naším hráčem. Do týmu přinese velkou konkurenci,“ liboval si skotský manažer David Moyes.

Spokojen je i sám zadák s minulostí v Saint-Étienne, Evertonu i Stoke City. „Jsem šťastný a velmi hrdý. Moje konverzace s koučem byla velmi rychlá. Cítil jsem, že mě opravdu ve svém týmu chce,“ přidal obránce, jenž na Stamford Bridge bojoval s velkou konkurencí.

Britský tisk, respektive The Sun, ovšem informoval o tom, že by jeho nákup nemusel být pro kabinu úplně zdravým elementem. Může za to jeho týdenní plat 125 tisíc liber týdně (zhruba 3,8 milionu korun), který je na jinak skromný kádr nezvykle vysoký.

„Neobvyklá gáže šestadvacetiletého obránce neudělala v jinak semknutém týmu zrovna tu nejlepší atmosféru,“ zaznělo ve výše citovaném médiu.