Hattrick: Messi jako nový diamant v Paříži

Barcelona bylo až do loňského léta považováno za jedno nejsilnějších ve fotbalovém světě. Snad i nerozlučné. Podobně jako Maldiniho s AC Milán či Tottiho s AS Řím. Ten příběh je dobře znám.

Hattrick: Messi jako  nový diamant v Paříži

Neduživý Leo přišel do Katalánska ve 13 letech v roce 2000 nejen za fotbalem, ale především za léčbou nedostatku růstového hormonu. Zaplatil ji klub, který v něm viděl potenciál do budoucnosti. Jak to dopadlo, víme. Messi je už skoro měsíc v Paříži jako nový diamant tamního Saint-Germain. A magazín Hattrick zmapoval celou jeho přestupovou anabázi.

Tohle byla vždycky Messiho špičková fotbalová disciplína. Přepisovat dějiny, lámat rekordy. I takový, v němž by se šestinásobný držitel Zlatého míče zapsal do historie fotbalu přestupem století, jako v tomto létě. Tohle by si ještě fanoušek fotbalu dokázal představit.

Ovšem ty okolnosti, které vedly k tomu, že argentinská hvězda opustila Barcelonu a upsala se arabským šejkům, vlastnící Paris Saint-Germain, překročily veškerou fantazii i bizarnost fotbalového prostředí Léta Páně 2020. Messi odešel z klubu, který možná stojí na hranici bankrotu a upsal se boháčům, kteří řídí fotbal pod Eiffelovkou a kteří tam přivedli nový diamant. Hattrick se vydal po stopách přestupu, který letos v srpnu obrátil sportovní svět vzhůru nohama.

Co vše se v této story dočtete? 

- Jak se Messi zachoval při loučení v Barceloně

- Kolik peněz bude v Paříži brát

- Proč nezůstal v Barceloně a nahrál tam třeba zadarmo

- Co všechno chce pod Eiffelovkou dokázat

- Jak jej přivítali fanoušky a jaké rekordy při jeho příchodu padly

To vše si můžete přečíst v magazínu Hattrick o přestupu století. Na titulní straně samozřejmě s Leo Messim!