Další velký výdaj pro Arsenal? Pořádný balík by mohl být zaslán na účet Leicesteru

Gunners cítí po hrubě nevydařené sezoně odpovědnost nejen k fanouškům, ale i k finanční stabilitě klubu, která strádá absencí v pohárové Evropě. Kde však nejsou investice, nelze očekávat zázraky. To samozřejmě na Emirates Stadium moc dobře vědí, proto se zdá, že londýnský klub během tohoto léta výrazně posílí své sterilní vody, aby se mohl navrátit mezi ostrovní elitu.

Další velký výdaj pro Arsenal? Pořádný balík by mohl být zaslán na účet Leicesteru

Před pár týdny přišla první výrazná tvář do defenzivní řady. Z Brightonu byl povolán Ben White, který Arsenal vyšel na 50 milionů liber. Odchovanec Southamptonu má být velkým oživením do obrany, ale kouč Mikel Arteta i tak dále loví perspektivní tváře a láká je na zajímavou sportovní filozofii, na jejímž konci by mohly přeci jen nějaké cenné trofeje být.

Nyní Arsenal pošilhává po tvůrci hry, a vše nasvědčuje tomu, že by do středu zálohy mohl zamířit další anglický reprezentant. Ve hře je zisk čtyřiadvacetileté opory Leicesteru City, Jamese Maddisona, který již vyslovil přání, že by rád ještě během tohoto léta zvedl kotvy a zamířil do jiného přístavu.

Lišky se jeho prodeji nebrání, ale za vstřícný krok požadují 60 milionů liber plus případně bonusy. To je pro Arsenal tučné sousto, neboť letos již na přestupovém trhu utratil celkem 73 milionů liber. Pokud by chtěl Maddisona skutečně přivést, musel by sáhnout do svého kádru a s někým se rozloučit.

Zdroj: theguardian.com