Dvojitá loupež v La Lize? Chelsea má jasný plán, jak okysličit obranu i útok

Po lednovém příchodu Thomase Tuchela na Stamford Bridge zažila londýnská Chelsea fantastické oživení a pod jeho taktovkou zakončila sezonu triumfem v Lize mistrů a čtvrtým místem v Premier League. Práce německého stratéga je znát a přináší ovoce, ale všem v kabině Blues je jasné, že během léta dojde ještě k celé řadě změn. Aktuálně se proslýchá o dvojitém posilování ze Španělska.

Dvojitá loupež v La Lize? Chelsea má jasný plán, jak okysličit obranu i útok

Když Tuchel dorazil na Stamford Bridge, Chelsea se nacházela až na devátém místě tabulky Premier League, ale jeho léčba byla rychlá a efektivní. Cílem pro novou sezonu je boj o ligový titul, což si žádá posílení kádru. A finální novou podobu by měl rád k dispozici co nejdříve, aby mohl čerstvé součástky adaptovat na tamní prostředí.

Předmětem zájmu je talentovaný francouzský obránce Jules Koundé. O majetek španělské Sevilly se již pár měsíců dotazuje Real Madrid, ale Chelsea větří, že by v něm mohla za 60 milionů eur najít dlouhodobou náhradu za Thiaga Silvu, jehož kariéra se již blíží ke svému konci. Sevilla před pár měsíci odmítla nabídku 45 milionů eur od Manchesteru United, ale zmíněná suma od Blues by mohla zafungovat.

Zajímavé jméno se rýsuje také do útoku, kde by mohl překvapivě operovat další francouzský legionář. Podle britských listů je reálné angažování Antoina Griezmanna na hostování s možností pozdějšího trvalého přestupu. Barcelona v tomto kroku větří snížení mzdových nákladů, což by Blues nevadilo, neboť tato varianta by byla levnější než drahé vábení Haalanda z Dortmundu.

Zdroj: caughtoffside.com