Může Schick v budoucnu překonat i famózní gólový rekord Kollera? Sám Dino si myslí následující...

Jan Koller už fotbal moc nehraje. Bolí ho to, hlavně kolena, když člověk dělá v rámci přípravy různé dřepy, sedy a lehy. Po rozhýbání je to sice trochu lepší, ale spíš se věnuje tenisu, hokeji nebo padelu.

Může Schick v budoucnu překonat i famózní gólový rekord Kollera? Sám Dino si myslí následující...

Ani tyto skutečnosti ovšem nic nemění na tom, že má osmačtyřicetiletý internacionál o fotbalovém dění stále obrovský přehled. Jak se mu líbil výkon Patrika Schicka na Euru? "Patrik byl pro nás na tomto Euru rozdílovým hráčem. Bez jeho gólů bychom se s naší hrou těžko někam dostali. Šancí jsme si moc nevypracovávali a on z minima vytěžil maximum. Jeho góly nás posunuly tam, kde jsme skončili," připomněl v interview pro idnes.cz historicky nejlepší kanonýr české reprezentace s pětapadesáti trefami.

Zmíněný forvard Bayeru Leverkusen je v tuto chvíli na 16 mezinárodních trefách. Mohl by být tím, kdo ho jednou dožene a z prvního místa historických tabulek sesadí? "Jestli pojede takovýmhle tempem, tak by mohl. Samozřejmě to bude těžké. Musí být pořád stoprocentně zdravý, dávat hodně gólů, mít podporu spoluhráčů. Ale předpoklady na to určitě má. Je mladej a má před sebou, doufám, ještě dlouhou kariéru," přidal na stránkách idnes.cz exsparťan s báječnou kariérou v zahraničí zahrnující štace jako Monaco, Dortmund či Anderlecht.

To, že Schick vyrovná český rekord Milana Baroše v podobě pěti branek na jednom šampionátu by si před startem turnaje nemyslel. "To ne. Ale už v přípravě dával hodně gólů a první zápas ho nastartoval. Bylo vidět, jak si věří. Tenhle šampionát mu sednul," doplnil na idnes.cz Koller, podle nějž by se prosazoval i v "jeho generaci" dvě dekády zpět. "Určitě by si stál hodně vysoko. Je to komplexní útočník, umí zakončovat levou, pravou, hlavou. Ví, kam to chce dávat. Gólů by nastřílel hodně."

Rok 2022 je věnován mistrovství světa, další velká akce tak není daleko. "Šampionát ukázal, že máme konkurenceschopný tým, do kterého když zakomponujeme mladší hráče, kterých máme spousty, mohlo by to fungovat. Opory jsou v nejlepších letech, do toho dravé mládí. Na některých postech máme problémy, tak tam budeme muset zabudovat nové hráče," zakončil idnes.cz citovaný držitel bronzu z Eura 2004.

Jorge Mendes začal činit kroky, aby Ronaldo oslavil ve strukturách Juventusu i osmatřicáté narozeniny...

Zdroj: idnes.cz