Nigerijský světoběžník zaujal i Guardiolu. Manchester City proto může nakupovat ve druhé španělské lize

I když je nigerijskému reprezentantovi Umaru Sadiqovi stále teprve 24 let, na své profesionální dráze už v rámci Starého kontinentu zavítal hned do devíti klubů, což rozhodně není málo.

Nigerijský světoběžník zaujal i Guardiolu. Manchester City proto může nakupovat ve druhé španělské lize

V posledním ročníku španělské Segundy División nasázel vytáhlý hráč za Almeríi 20 branek, čímž ohledně produktivity zastínil své mise v Partizanu Bělehrad, Perugii, Glasgow Rangers, Bredě, Turínu, Boloni, AS Řím i Spezii.

Jubilejní desátou klubovou adresu své kariéry by mohl zažít letos v létě. V Premier League se o něj totiž začal zajímat Manchester City, jemuž už několik let velí Josep Guardiola.

Čahoun ze druhé španělské ligy totiž v poslední době zaznamenal velký progres a bylo to znát i v LaLize, kde začal zajímat např. Sevillu nebo Villarreal, což je úřadující šampion Evropské ligy.

List AS však hlásí, že nejvážnější zájem by měl být z City Football Group (CFG), s tím, že by mohl forvard záhy putovat na hostování do francouzského klubu Troyes, který má před sebou návrat do Ligue 1.

Pakliže by se v nejvyšší francouzské soutěži osvědčil a zopakoval svoje čísla z předešlého ročníku, v létě příštího roku by se mohl pokusit prorazit už na Etihad stadium.