Svitková se opřela do Plzně: Vůbec nedává šanci mládeži, někteří skvělí hráči teď hrají přebory, což je šílené

Čtyřnásobná nejlepší fotbalistka Česka z West Hamu United Kateřina Svitková (25) se v podcastu Jiřího Hoška s názvem "Angličan" vyjádřila na několik témat včetně české mládeže, současných londýnských podmínek jejich Kladivářek i nadcházejícího evropského šampionátu.

Svitková se opřela do Plzně: Vůbec nedává šanci mládeži, někteří skvělí hráči teď hrají přebory, což je šílené

Podle bývalé hvězdy Slavie zaostává český fotbal za tím zahraničním zejména kvůli nedostatečnému mládežnickému systému. "Teď jsem zrovna četla, že Manchester United vychoval 243 hráčů, co historicky šli z jejich mládežnické akademie do A-týmu. Přijde mi, že právě v české nejvyšší soutěži nedávají moc mladým hráčům příležitost, že se připravují o tu motivaci. Třeba Viktoria Plzeň vůbec nedává mládeži šanci, což jsem sama zažila. Trénovala jsem tam se skvělými fotbalisty, kteří teď hrají přebory, což je šílené,“ citoval web seznamzpravy.cz slova útočné hráčky, jež operuje od loňského léta v britské metropole.

Právě v Londýně má podle jejího názoru ženský tým United lepší podmínky, než řada domácích prvoligových mužstev. "My fungujeme společně s mužským týmem U23, máme vlastně tréninkové centrum, kde máme úplně všechno. Máme tam dvě obří, krásná travnatá hřiště, dvě umělky, jednu krytou, máme posilovnu, máme v kabině teplý a studený bazén. Prostě všechno, co potřebujete, včetně dvou fyzioterapeutů, kteří jsou nám k dispozici dennodenně od osmi ráno," přiblížila dlouholetá reprezentantka Česka, jejíž slova nabídl portál seznamzpravy.cz.

Pokud jde o neúprosně se blížící Euro, plzeňská rodačka je optimistkou a to i přes nedávný nelichotivý výsledek z italské Boloně. "Už je tam zpátky zase ta dravost, to srdíčko. Navíc teď skoro všichni kluci hrají ve svých týmech v zahraničí a o to lepší pak mají dovednosti na hřišti a hlavně zkušenosti. Myslím, že jsou teď na vrcholu za dost posledních let. Chtěla bych mít naše kluky zase ve finále a myslím si, že by na to mohli mít," uzavřel na seznamzpravy.cz pozitivně naladěná trojnásobná nejlepší střelkyně ligy z let 2017, 2018 a 2020.

Půjdu krůček pro krůčku, hlásí talent Stejskal, jenž si v Salcburku vysloužil novou tříletou smlouvu

Zdroj: seznamzpravy.cz