Konaté první letní posilou Liverpoolu

Zdá se, že Ozan Kabak v Liverpoolu skutečně nezůstane. Liverpool dnes oficiálně potvrdil příchod Ibrahimy Konatého, ačkoliv Fabrizio Romano o přestupu informoval již v dubnu. 

Konaté první letní posilou Liverpoolu

Fabrizio Romano o přesunu Ibrahimy Konatého informoval již v dubnu, tehdy ale Lipsko nesouhlasilo s přestupovou částku. Již tehdy ale bylo zřejmé, že je přestup na spadnutí.

A dnes se tak skutečně stalo. Za dvaadvacetiletého stopera obdrží Lipsko celkem šestatřicet milionů liber, což je plná výkupní klauzule. V Liverpoolu poté Konaté podepsal kontrakt do léta roku 2026.

"Jsem nesmírně šťastný, že jsem se stal hráčem takového obrovského klubu. Je to pro mě i mou rodinu obrovský moment a velmi se těším na začátek této nové kapitoly," uvedl po podpisu smlouvy rodák z Paříže.

"Zaujal mě už jako hráč Sochaux a od té doby jej sleduji. V minulé sezóně nás provázely zdravotní potíže a bylo jasné, že se musíme posílit. Tím ale nechci říci, že by si Nat, Rhys a Ozan nesplnili svou práci, naopak byli neuvěřitelní. Ale za tento podpis jsem skutečně šťastný," doplnil Konatého manažer Reds Jürgen Klopp.

Velmi pravděpodobně tak tento přestup znamená, že Ozan Kabak v Liverpoolu nesetrvá. Po konci hostování by ale na Ostrovech mohl zůstat, jedním ze zájemců je například Leicester.