Leicester porazil béčko United, City tak mají mistrovský titul

Leicester v předehrávce 36. kola Premier League porazil náhradní tým Manchesteru United 2:1, přiblížil se Lize mistrů a zařídil titul Manchesteru City.

Manchester United - Leicester 1:2 (1:1)
Branky: 15. M. Greenwood (A. Diallo) – 10. Thomas (Tielemans), 66. Söyüncü (Albrighton)

Fanoušci Manchesteru United se prakticky postarali o to, že Liverpool bude mít postup do Ligy mistrů velmi náročný. Kvůli brutálnímu programu United totiž Ole Gunnar Solskjaer nasadil do dnešního duelu téměř náhradní tým.

Leicester tak na Old Trafford zvítězil 1:2, přiblížil se k Lize mistrů a mimo jiné zajistil titul pro Manchester City. Sergio Agüero se tak rozloučí minimálně dvěma trofejemi.

Lišky šly do vedení už po deseti minutách. Tielemans parádním centrem našel na vzdálenější tyči Thomase a ten bezchybně uklidil míč k levé tyči.

Srovnání přišlo po pěti minutách. Za obranu si naběhl Diallo, zpětnou přihrávkou našel Greenwooda a ten překvapil Schmeichela ranou k pravé tyčce.

Více ze hry ovšem měli hosté. Tielemanse na poslední chvíli zneškodnil De Gea, lépe si po pauze nevedl ani Iheanacho, De Gea byl znovu na místě. V 66. minutě ovšem Albrighton rozehrál rohový kop a Caglar Soyuncu hlavou rozhodl. V samotném závěru měl na noze srovnání střídající Fernandes, bránu ale minul. Leicester tak může slavit veledůležité vítězství, na United zvítězil 1:2,