Devítigólový příděl? Southampton se poučil, Lišky v problémech

Před téměř dvěma lety byl úvod utkání mezi Southamptonem a Leicesterem velmi podobný. Hned v úvodu utkání přišla pro Svaté červená karta. Zatímco ale v roce 2019 skončil duel těsně před desátým gólem hostů, včera si Leicester zbytečně zadělal na problémy.

25. října roku 2019 přišla v utkání mezi Southamptonem a Leicesterem červená karta už ve 12. minutě. Obdržel ji Ryan Bertrand, v té době už každopádně hosté vedli po trefě Bena Chilwella.

Duel nakonec skončil debaklem 0:9, když hattrickem Svaté zničili Jamie Vardy a Ayozé Pérez. Prvně jmenovaný se ale střelecky v posledních měsících trápí a Pérez po zranění zasáhl až do druhé půle.

To už mluvíme o včerejším utkání, které mělo velmi podobný úvod. Už po deseti minutách totiž červenou kartu obdržel Jannik Vestergaard. Southampton se ale poučil.

V duelu měl sice Leicester neuvěřitelnou převahu, inkasoval ovšem jako první, když po hodině hry proměnil penaltu po ruce Kelechiho Iheanacha James Ward-Prowse. Reakce přišla už za sedm minut, Iheanacho centrem našel hlavu Jonnyho Evanse a ten se trefil ve druhém z posledních tří duelů.

Jenže Leicester už další gól nepřidal a v předehrávce 34. kola ztratil dva body. Ty mohou mít v konečném důsledku veledůležitou roli. Leicester sice zůstává třetí, náskok na čtvrtou Chelsea se ale může ztenčit na pouhé dva body.

V závěru má poté Leicester nesmírně těžký los. Doma přivítá Newcastle a Tottenham, venku se utká s Manchesterem United a Chelsea. Ligu mistrů tak svěřenci manažera Brendana Rodgerse zajištěnou rozhodně nemají.