Everton hodlá nakupovat v Turíně

V turínském Juventusu se již brzy bude řešit neúspěch v podobě nezískaného Scudetta a také možný odchod Cristiana Ronalda. A nemuselo by zůstat jen u něj. 

Everton hodlá nakupovat v Turíně

Juventus s největší pravděpodobností tuto sezónu Scudetto neobhájí, navíc by mohl přijít o Cristiana Ronalda, který měl v dnešních odpoledních hodinách potvrdit svůj úmysl z Turína po sezóně odejít.

Kromě toho by kvůli finančním problémům italského velkoklubu mohl odejít také obránce Merih Demiral. Tureckého reprezentanta získala Stará dáma v roce 2019 ze Sassuola a loni odmítla několik nabídek z Premier League.

Demiral se měl stát budoucností Staré dámy, v letošním ročníku Serie A se ale mnohé změnilo. Kromě finančních potíží se vedení Juve nelíbí ani zdravotní stav Demirala.

Ten kvůli několika patáliím odehrál jen třiadvacet utkání a Juventus už se tak prodeji tohoto hráče nebrání. Využít toho chce Everton, podle Calciomercato.com jej chce Carlo Ancelotti získal ještě před evropským šampionátem.

Obává se totiž, že by jeho cena opět mohla vyletět vysoko nahoru. Juventus momentálně požaduje minimálně 35 milionů eur, Everton nabízí částku mezi pětadvaceti až třiceti. V tom by tak zřejmě problém být neměl.

Polepší si i hráč. Zatímco v Turíně pobírá 1,8 milionu eur, v Goodison Parku by mohl dostat až dvojnásobek. Brzkému posezónnímu přestupu tak zřejmě nic nebrání.