Bojovnost nestačila, Carabao Cup opět pro City

Houževnatost obránců Tottenhamu nestačila. Naprosto bezzubá ofenziva Kohoutů si ve finále Carabao Cupu vypracovala jedinou střelu na branku. I proto zaslouženě slaví Manchester City. 

Bojovnost nestačila, Carabao Cup opět pro City

Finále Carabao Cupu:

Manchester City - Tottenham 1:0 (0:0)
Branka: 82. Laporte (De Bruyne)

Téměř osm tisíc diváků sledovalo finále Carabao Cupu ve Wembley. A jednoznačnější podívanou už snad sledovat ani nemohli. Tottenham vystřelil jedinou ránu mezi tři tyče, Harry Kane hrál evidentně i se zraněným kotníkem.

Ofenziva Citizens vyprodukovala celkem dvacet střeleckých pokusů, dlouho ale o vítězi nebylo jasno. Obrana Kohoutů totiž předvedla heroický výkon, především poté duo Alderweireld - Aurier.

První velkou příležitost si před půlhodinou hry vypracoval Foden, Dier jeho pokus srazil na tyč. Další příležitost měl Sterling, z úhlu těsně minul. Podobně si vedl i Mahrez, který měl v první půli k dispozici hned dva dobré střelecké pokusy.

Po pauze se dlouho nic nedělo. City měli větší držení míče, první velkou šanci si ale vypracovali až v 76. minutě. Mahrez nádherně protáhl Llorise, skóre zůstávalo nezměněno.

O šest minut později si ale na přímý kop De Bruyneho naskočil Aymeric Laporte a hlavičkou rozhodl o čtvrtém titulu v řadě. Tottenham nepředvedl ani v závěru nic pořádného a City tak zaslouženě ovládli Carabao Cup.