Ofenzivní mizérie Reds nemá konce, mistr přišel o další body

Ofenzivní mizérie Liverpoolu pokračuje, stejně tak nevýrazné výkony na Anfieldu. Reds měli proti Newcastlu několik příležitostí utkání zlomit ve svůj prospěch, místo toho Straky v šesté minutě nastavení vybojovaly bod.

Liverpool - Newcastle 1:1 (1:0)
Branky: 4. Salah - 90+6. Willock

Další hodně nepovedený zápas má za sebou Liverpool. Vůbec nejde o držení míče, o tlak či o vytvoření gólových šancí. Jde o proměňování příležitostí. Znovu jich totiž bylo až příliš mnoho na to, aby zápas nakonec skončil remízou.

Pro Reds vše začalo skvěle. Už ve 4. minutě poslal míč do pokutového území Mané, Firminova aktivita dostala míč na Salaha, ten se po parádním prvním doteku otočil a pumelicí propálil bezmocného Dúbravku.

Srovnat mohl Longstaff, Alisson dobře zakročil. A poté začala neuvěřitelná domácí pasáž bez branky. V obrovské příležitosti minul Jota, následně Salah neuspěl tváří v tvář Dúbravkovi a v další gólovce na konci půle minul i Mané.

Po pauze měl na noze srovnání Joelinton, vynikající formu potvrdil Alisson. Na opačné straně Firmino na bližší tyči nenachytal Dúbravku, Salah následně pálil do boční sítě a z voleje neuspěl ani Alexander-Arnold.

A tak přišel málo vídaný závěr. Ve druhé minutě dopravil míč do sítě střídající Wilson, po konzultaci s videem ale gól nebyl uznán. Na vině byl Wilson, kterého míč od Alissona zasáhl do ruky. Jestli je ale i toto na odvolání branky, pak už asi vše. Wilson by si totiž ruku musel nejspíše chirurgicky odstranit.

Pro Liverpool velké štěstí a velké varování. Mistr ale toto varování nebral vážně. Na začátku šesté minuty tak přistál míč na kopačce Willockovi a ten s pomocí teče Fabinha srovnal na konečných 1:1. Další obrovská ztráta pro Liverpool, pro Newcastle jde o veledůležitý bod.