Teplice jsou teď v boji o záchranu tak namočené, že to musí všechny děsit, říká Fukal

Z posledních čtyř ligových soubojů vytěžili severočeští Skláři pouze jeden bod a v tabulce jim patří průběžná patnáctá pozice, s tím, že šestnáctá Zbrojovka ztrácí na soubor Radima Kučery jen tři body.

Teplice jsou teď v boji o záchranu tak namočené, že to musí všechny děsit, říká Fukal

Dostálkovo Brno naopak odešlo poraženo v posledních pěti kolech Fortuna:ligy jen jednou a teplické mužstvo si na něj ještě bude muset dát pozor...

"Ještě máme před sebou osm kol, pořád je šance něco s tímto stavem udělat. Boleslav a Teplice se musejí mít pořád na pozoru," varoval internacionál Milan Fukal, jehož názor nabídl web aktualne.cz.

Zatímco nedávno dokázali Žitný, Vukadinovič, Moulis a spol. vyřadit Boleslav z MOL Cupu, v rámci ligy už byli na středočeského protivníka krátcí.

"Znám české uvažování: když se střetnou dva týmy během krátké doby v lize a poháru, tak si zápasy rozdělí podle toho, kdo co víc potřebuje. Jako nyní Teplice s Mladou Boleslaví. Když Teplice v poháru uspěly, hned bylo mnohým jasné, že liga dopadne obráceně. Nechci být pokládaný za blbce, ale odmítám tyhle kalkuly přijímat, pořád se snažím dívat na náš fotbal čistýma očima," upozornil na aktualne.cz exreprezentant.

"Nemyslím si, že by Teplice za postup do dalšího kola, který nemusí vůbec nic znamenat a nic jim nemusí přinést, natož získat trofej, riskovaly, že v lize budou mít potíže. Jsou tam teď tak namočené, že to musí všechny děsit. Hřiště je přímo příšerné, pro technickou hru, kterou mužstvu ordinuje trenér Radim Kučera, absolutně nevyhovující. Na něm se fotbal hrát nedá. Hodně si to teď zkomplikovali a Brno získalo najednou naději," připomněl na aktualne.cz bývalý stoper Sparty, Jablonce, Hamburku i Mˇgladbachu.

V dalším kole se Teplice představí na hanáckém Andrově stadionu proti Sigmě. Ani v tomto případě nebudou favoritem.

Posouváme se, zlepšujeme se, nedělal bych z derby velké závěry a nebral to úplně černě, tvrdí Vitík

Zdroj: aktualne.cz