Foden měl namířeno do Parmy, vše zatrhl Guardiola

Phil Foden gólem rozhodl o výhře Citizens v úvodním čtvrtfinálovém souboji proti Borussii Dortmund. Vše ale mohlo být úplně jinak, kdyby manažer Pep Guardiola přijal nabídku italské Parmy. 

Foden měl namířeno do Parmy, vše zatrhl Guardiola

Podle webu Grand Hotel Calciomercato, který má na starosti italský transferový expert Gianluca Di Marzio, měl Phil Foden v létě roku 2019 velmi blízko k angažmá v Parmě.

Informace hovoří o tom, že by se jednalo o minimálně jednoleté půjčce, případná opce na přestup zmíněna nebyla. Poprvé jej chtěl získat manažer klubu Roberto D’Aversa.

Ten sledoval Fodena v Ceseně, kdy skóroval v rámci souboje jednadvacítky proti Francii. Anglie tehdy sice prohrála, manažera Parmy ale ofenzivní mladík velmi zaujal.

Jako první ale do Manchesteru telefonoval bývalý sportovní ředitel Daniele Faggiano, s úspěchem se ale nesetkal. Guardiolu tak přímo kontaktoval D’Aversa, i on byl ale odmítnut.

Guardiola to měl tehdy vysvětlit slovy: "Je to mladý hráč, ale už nyní velmi silný. David Silva brzy odejde a Phil bude hráčem základní sestavy."

A tak se opravdu stalo. David Silva v letošní sezóně nastupuje za Real Sociedad a z Phila Fodena se stala vycházející hvězda Citizens.