Mbappé: Messi nebo Ronaldo toho dokázali v kariéře milionkrát víc, ale v mé hlavě jsem nejlepší já

Nejlepší střelec aktuálního ročníku Ligue 1 Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain už se nemůže dočkat, až se na stadionu znovu vrátí diváci. I kvůli nim ho baví jak střílení branek, tak nejrůznější technické parádičky...

Mbappé: Messi nebo Ronaldo toho dokázali v kariéře milionkrát víc, ale v mé hlavě jsem nejlepší já

"Lidé přicházejí na stadion za zážitkem a chtějí si například spravit chuť po problémech doma nebo v práci. I když cítíme tlak kvůli dosažení výsledků, neměl by přebít radost, kterou můžeme na hřišti týden co týden divákům předávat," citoval web ceskatelevize.cz slova dvaadvacetiletého forvarda z Parku princů, jehož tým se ve čtvrtfinále LM utká s Bayernem Mnichov, jenž v dotyčné soutěži nenašel přemožitele již devatenáctkrát po sobě.

V Champions League se stal nejmladším hráčem, který dosáhl na metu pětadvaceti přesných zásahů, čímž z historických tabulek vymazal barcelonskou legendu Lionela Messiho. V nynějším ročníku LM mu pak ve střelecké tabulce patří druhá příčka za norským talentem Erlingem Haalandem...

"V současnosti se mi daří a budu se snažit, aby to pokračovalo celou kariéru. Profesionálním fotbalistou jste zhruba 15 let. Máte proto 15 let na to, abyste ze sebe dostali absolutně vše, co ve vás je. Až po kariéře bude čas na bilancování. Pokaždé když vcházím na trávník, říkám sám sobě, že jsem nejlepší. I v případě, když hraji proti Messimu nebo Cristianu Ronaldovi a vím, že jsou lepší. Dokázali toho v kariéře milionkrát víc, ale v mé hlavě jsem nejlepší já. Snažím se i takhle posouvat své hranice a ukazovat zápas co zápas maximum," přidal na webu ČT Sport ofenzivně laděný svěřenec Mauricia Pochettina, jehož osobní konto už zdobí triumf na mistrovství světa či kontinentálním šampionátu devatenáctek.

Nehledě na čtyři francouzské tituly, ke kterým může za pár týdnů přidat pátý. Jen bude muset jeho chlebodárce přeskočit vedoucí Lille, jemuž před pár dny na svém stadionu těsně podlehl.

Podcast: Souček přisel o parťáka a ostudná Chelsea. Překvapí Slavia mizerný Arsenal? A kdo bude chytat?

Zdroj: ceskatelevize.cz