Salah, nebo Kane? Kdo se stane nejlepším střelcem Premier League?

Je vysoce pravděpodobné, že jeden z dvojice Mo Salah - Harry Kane získá Golden Boot pro nejlepšího střelce Premier League. Kdo má nyní větší šanci?

Salah, nebo Kane? Kdo se stane nejlepším střelcem Premier League?

Na dvouciferné číslo se dostalo v letošní sezóně Premier League dosud 12 hráčů. Velmi vysoko se se čtrnácti góly pohybují Patrick Bamford a Dominic Calvert-Lewin, šestnáct branek má dokonce Bruno Fernandes.

Přesto se zdá, že o Golden Boot pro nejlepšího kanonýra Premier League si to rozdají Harry Kane a Mo Salah. Po odehrání 30. kola je na tom o jednu branku lépe Harry Kane.

Zatímco Salah jednou skóroval do sítě Arsenalu, Kane zaznamenal dvě branky v remízovém utkání na půdě Newcastlu. Oba borci se svým týmem bojují o Ligu mistrů a je zřejmé, že pokud nedojde ke zranění, ani jeden nebude chybět v základní sestavě do konce soutěže.

Na Tottenham v závěrečných osmi zápasech čekají dva celky, které jsou v tabulce nad ním. Jedná se o Manchester United (doma) a Leicester (venku).

Liverpool odehraje taktéž zápas s Rudými ďábly, půjde o setkání na Old Trafford. Jinak bude hrát s týmy, které jsou v tabulce hůře postavené.

Pojďme se podívat na vzájemnou bilancí Harryho Kanea a Mo Salaha proti soupeřům, kteří na ně čekají. Do úvahy bereme vždy posledních pět vzájemných zápasů v Premier League za podmínky, že daný hráč nastoupil v základní sestavě.

Harry Kane má vynikající bilanci s Evertonem, Aston Villou a Leicester (u všech soupeřů šest branek v pěti duelech). Do sítě Southamptonu skóroval čtyřikrát a za záda gólmana Manchesteru United dopravil 3 míče.

U Sheffieldu United to jsou dva zásahy se třemi odehranými ligovými duely. Do sítě Leedsu v jednom střetnutí skóroval jednou a proti Wolvesu zaznamenal dvě branky ve čtyřech zápasech. Celkem se tak jedná o třicet branek ve třiatřiceti zápasech.

Mo Salah proti svým budoucím soupeřům v závěru sezóny odehrál dvaatřicet střetnutí, zaznamenal ovšem pouhých 21 branek. Nejčastěji pálil do sítí Southamptonu, Newcastlu a Crystal Palace (po čtyřech gólech), naopak proti United zaznamenal jedinou branku v pěti zápasech a proti Burnley jedinou ve čtyřech soubojích.

Z této statistiky tak vychází, že by se vítězem Golden Boot měl stát útočník Tottenhamu Harry Kane. Až v květnu ale bude jasné, zda měla tato statistika nějaký smysl. Necháme se překvapit.