Martial má po sezóně, v ohrožení i šampionát

Anthony Martial si z reprezentačního srazu odnesl vážnější poranění kolene a pravděpodobně má po sezóně. Na Evropě nicméně chybět nechce, půjde tak o boj s časem. 

Martial má po sezóně, v ohrožení i šampionát

Zranění přišlo ve druhém kvalifikačním utkání Francie proti Kazachstánu. Martial nejprve přihrál na úvodní gól Ousmane Dembélého, následně ale před hodinou hry odkulhal ze hřiště.

Nahradil jej Kylian Mbappé a Martial se už od té doby na trávníku neobjevil. Podvrtl si koleno a podle Oleho Gunnara Solskjaera má s největší pravděpodobností po sezóně.

"Bohužel si podvrtl koleno. Ztráta Anthonyho pro zbytek sezóně je velkým zklamáním, zvláště, když se původně říkalo, že se nejedná o nic vážného. Ale vypadá to špatně," prohlásil pro MUTV.

V sestavě proti Brightonu jej nahradil Edinson Cavani, který tak bude nastupovat znovu pravidelně. Solskjaer poté ale dřívější návrat Francouze nevyloučil.

"Určitě bude mimo hru několik týdnů. Ale doufáme, že jej dostaneme zpět před koncem sezóny. Jisti si ale nejsme," řekl v rozhovoru pro BT Sport.

Martial tak bude věřit, že návrat opravdu stihne v dřívějším termínu. Nerad by totiž chyběl na evropském šampionátu, kde se Francie chce pokusit vylepšit stříbrnou pozici z roku 2016.