Hložek roli hlavního střelce neodmítá: Moc se toho nemění, jsem útočník a od toho se góly očekávají

Vinou zranění si v této sezóně užil klidový režim dosyta. Reprezentační přestávku nebyl povolán koučem Jaroslavem Šihlavým, aby se mohl doléčit a vrátit do původní formy. Osmnáctiletý talent Adam Hložek to nevzal negativně, neboť vnímal, že to s ním jeho okolí myslí dobře. Nyní se cítí již připraven Spartě pomoci a v sobotním duelu proti Teplicím by měl být nasazen jako hlavní palebná síla.

Hložek roli hlavního střelce neodmítá: Moc se toho nemění, jsem útočník a od toho se góly očekávají

Při zraněních jeho kolegů bude odpovědnost na jeho bedrech. Kouč Pavel Vrba v sestavě postrádá Kozáka i Juliše, proto by měl Hložek naskočit na hrotu a pomoci svému týmu vstřelit branku. „V tomhle ohledu se toho moc nemění, protože jsem útočník a od něho se góly očekávají. Doufám, že to tam bude padat jako před zraněním,“ nechal se slyšet Hložek v rozhovoru pro klubovou televizi.

Sobotní soupeř se v této sezóně trápí a na jaře zaznamenal jedinou výhru 3:1 proti Opavě. Také čísla proti Spartě nejsou příliš příznivá, protože za posledních jedenáct zápasů slavili hráči ze Stínadel jen jednu výhru. Přesto se jedná o těžkého soupeře, neboť proti Spartě v posledních šesti zápasech padli jen jednou.

Na Letné změřily tyto celky síly naposledy v červnu minulého roku a z výhry se radovali nakonec domácí po výhře 3:0. K dalšímu zisku tří bodů by chtěl Hložek pomoci, neboť prozradil, že se cítí po svém návratu ze zranění již v pořádku. „Čeká nás teď náročný program a my se na něj musíme co nejlépe připravit. Samozřejmě se už na soutěžní zápasy těším, už mi to chybělo. Cítím se teď nejlíp, co jsem se po zranění vrátil a věřím, že to předvedu i v sobotu,“ dodala hvězdička pražského klubu.

Zdroj: sparta.cz