Morata pojmenoval problém Chelsea: Neumí tam pracovat s psychikou hráčů, depresemi tam trpí kde kdo

Osmnáct měsíců strávil v Londýně a zdá se, že by se tam už nevrátil ani zlaté prase. Osmadvacetiletý španělský útočník Álvaro Morata otevřeně v rozhovoru pro El Mundo pojmenoval hlavní problémy na Stamford Bridge. Podle jeho slov tam hráči trpí depresemi a tým neumí pracovat s psychikou hráčů, což se projevuje na výkonech hráčů, kteří jsou pak jinde za hvězdy.

Morata pojmenoval problém Chelsea: Neumí tam pracovat s psychikou hráčů, depresemi tam trpí kde kdo

Něco by na tom tvrzení mohlo být přeci jen pravdivé, když se ohlédneme do nedávné historie. Celá řada hvězd se v kádru Blues nedokázala adekvátně prosadit, zatímco jinde pak září a jsou z nich klíčové tváře. Také Álvaro Morata připustil, že byl v lednu roku 2019 rád, že mohl prchnout do Atlétika Madrid.

„Nikdy jsem depresemi netrpěl a doufám, že ani nikdy nebudu, ale v Chelsea jsem se k nim přiblížil. Když ti hlava nefunguje dobře, jsi sám sobě nejhorším nepřítelem. V těch chvílích pak záleží na tom, co uděláš, protože bojuješ sám proti sobě. Deprese je nemoc třeba jako zlomený kotník. Viděl jsem v kabině Blues spoluhráče, kteří v tom boji prohrávali,“ nechal se slyšet Morata pro El Mundo.

„Pro mou generaci není ostudou navštěvovat psychologa, je to běžné. Dnes je to běžnější a možná přijde i den, kdy to bude povinné. Je dobré trénovat svou psychiku a hlavně mít také oporu ve svém týmu, který ti musí naslouchat. V Chelsea se tohle nedělo, hlava tam nikoho nezajímá. Kdyby tam hráči měli od vedení podporu a zajímali se o jejich psychiku, možná by se tam mnohým dařilo mnohem lépe,“ uzavřel Morata, který aktuálně hostuje v Juventusu.

Zdroj: elmundo.es