Muriqi se v Laziu neprosadil, namířeno má do Premier League

Vedat Muriqi měl v Laziu oživit útok, který jinak táhne spolehlivý Ciro Immobile. To se ale kosovskému střelci nepovedlo a už po roce má mít namířeno jinam. 

Muriqi se v Laziu neprosadil, namířeno má do Premier League

Šestadvacetiletý útočník měl skvělou formu především v Turecku. Za Rizespor nasázel sedmnáct branek, ve Fenerbahce o rok později přidal patnáct úspěšných zásahů. To se bavíme pouze o ligových gólech.

Do Lazia tak přicházel jako značná posila, která by měla ve střílení branek doplnit Cira Immobileho. Římané za něj zaplatili s bonusy téměř 22 milionů eur, Muriqi ale střelecky nezáří.

V pětadvaceti soutěžních duelech zapsal jen dvě branky a jedinou asistenci. A pokud Lazio letos nepostoupí do Ligy mistrů, což se po posledních ztrátách jeví velice reálně, bude Muriqi prvním hráčem na odstřel.

Postupně totiž sklouzl až za Joaquina Correu a Felipeho Caiceda. Jeho odchodem by tak Lazio výrazně snížilo náklady. O kosovského útočníka každopádně zájem je.

Ten největší má Burnley, které má v ofenzivě značné problémy. V devětadvaceti zápasech vstřelilo jen dvaadvacet branek, což je třetí nejhorší útok v celé lize.

V případě odchodu Edinsona Cavaniho by o něj měl zájem také Manchester United, senzačně kolem něj krouží i José Mourinho s Tottenhamem. Poslední možností je návrat do Fenerbahce, ten se kromě Burnley taktéž favorizuje.