Mancini po dalším skvělém výkonu přilákal pozornost velkoklubů

Gianluca Mancini má u římských Vlků skvělou defenzivní, ale i ofenzivní formu. Prokázal ji i ve včerejším klání Evropské ligy a okamžitě na sebe strhl pozornost. 

Mancini po dalším skvělém výkonu přilákal pozornost velkoklubů

Gianluca Mancini se před necelými dvěma lety přesunul z Bergama do Říma a v dresu AS rychle zapadl do základní sestavy. Letos má navíc i vynikající ofenzivní formu, když vstřelil už pět branek.

Poslední ve včerejším úvodním utkání osmifinále Evropské ligy proti Šachtaru Doněck. A ihned poté se v médiích objevila informace, že o čtyřiadvacetiletého beka stojí Manchester United a Chelsea.

Pro oba by byl Mancini snadno dostupný, k mání je totiž už za 30 milionů eur. AS by vyinkasovalo 27 milionů eur, tři miliony by poputovaly do Atalanty, která po prodeji má právo na deset procent z přestupové částky.

Podle Calciomercato.com neměl Mancini předloni daleko k angažmá v Evertonu, nakonec si vybral AS. Přesto by jej nyní nabídka od jednoho z těchto velkoklubů mohla přilákat.

Mancini má ale také poměrně značné negativum, tou je až příliš tvrdá hra. Loni inkasoval ve dvaatřiceti ligových zápasech neuvěřitelných 16 žlutých karet a taktéž jednu červenou, letos je zatím na osmi napomenutích.