Den na Ostrovech: Tottenham úspěšné předehrál 33. kolo, VAR se znovu činil

Tottenham úspěšné předehrál 33. kolo Premier League, letní cíl Arsenalu čeká na výsledky vyšetření a VAR se v dnešním programu znovu několikrát vyznamenal. 

Den na Ostrovech: Tottenham úspěšné předehrál 33. kolo, VAR se znovu činil

VAR se dnes znovu činil

Systém VAR se v dnešních třech zápasech pořádně činil a je otázkou, zda je to opravdu ku prospěchu fotbalu. V utkání Fulhamu s Tottenhamem neuznal branku Joshe Majy poté, co jeden z obránců nastřelil ruku Lookmana. Ruka nicméně byla u těla a rozhodnutí tak bylo velmi přísné. O vyrovnávací branku přišel i West Brom, v 95. minutě byla odvolána branka Diagneho. A zřejmě nejvíce se VAR vyznamenal ve šlágru mezi Liverpoolem a Chelsea. Půlmilimetrový ofsajd Tima Wernera při první brance a jasná ruka Kantého v pokutovém území, to je vskutku na pováženou.

Tottenham v předehrávce 33. kola uspěl

V malém londýnském derby přehráli Kohouti Fulham, a to v rámci 33. kola, ačkoliv se v průběhu tohoto týdne hrálo kolo devětadvacáté. Rozhodující okamžik utkání přišel už v 19. minutě. Nádherný pas Balea zužitkovali Son s Allim. Druhý jmenovaný se dostal k zakončení a míč si tečí poslal do vlastní sítě Adarabioyou. Fulham se zlepšil a ve druhé půli zaslouženě vyrovnal. Gól bývalého střelce Sunderlandu Joshe Majy ale nebyl uznán kvůli předchozí ruce, o tom už jsme ale psali výše. Areola následně zlikvidoval pokus Kanea, na opačné straně neuspěl Mitrovič. Kohouti tak zvítězili nejtěsnějším způsobem a i po dohraném šestadvacátém utkání si udrží osmou pozici.

Lamptey čeká na vyšetření

Brighton nutně potřebuje vítězit, jelikož je ohrožen sestupem z Premier League. K tomu jim ale v nejbližší době nepomůže obránce Tariq Lamptey. Letní cíl Arsenalu má znovu potíže se stehenním svalem, kvůli kterému nemohl hrát už od prosince. Nyní byl zpět v tréninku, tam ale utrpěl další zranění. "Navštěvuje specialistu a o víkendu nebude k dispozici. Čekáme na další vyšetření," upřesnil manažer Graham Potter s tím, že proti Leicesteru zcela jistě nenastoupí.