Restart mládežnického fotbalu v nedohlednu, Zbrojovka tak dává šanci mladým. Korona vše zavřela, jsme rádi za tréninky, mrzí debutanta Aldina

Moc dobrou formou na jaře Zbrojovka Brno neoplývá, vyhrála pouze jednou a to na hřišti poslední Opavy, nyní navíc vypadla kvůli prohře s Teplicemi i v osmifinále MOL Cupu. V tomto pohárovém duelu za Brno debutoval i mladý Ibrahim Aldin.

Restart mládežnického fotbalu v nedohlednu, Zbrojovka tak dává šanci mladým. Korona vše zavřela, jsme rádi za tréninky, mrzí debutanta Aldina

Mladý Aldin, ročník 2002, se v Teplicích na hřiště dostal v 67. minutě a pouze přihlížel prohře a vypadnutí Zbrojovky z poháru. Jedinou nadějí na úspěšnou sezónu jsou tak dobré výkony v lize, tam má ale Brno velmi blízko sestupu a bude se muset ještě hodně snažit, aby se mezi elitou udrželo, přitom ještě loni hrálo FNL.

„Jsem za to moc rád, děkuju Zbrojovce a trenérům, že mi dali šanci. Při počtu pěti střídání jsem přece jen věřil, že bych mohl nastoupit, ale nemyslel jsem, že by to mohlo být tolik minut. Bohužel jsme nepostoupili, což je pro mě i pro celý tým obrovské zklamání a radost z prvního zápasu to hodně kalí,“ okomentoval mladý ofenzivní záložník.

Ten zatím působil zejména v dorostu Zbrojovky, jenže v roce 2020 (a letos to nejspíše minimálně do konce jara nebude lepší) moc soutěžních zápasů neodehrál. "Bez amatérského fotbalu by nemohl vzniknout ten profesionální," upozorňoval dříve na umělé pozastavení neprofesionálních soutěží Tomáš Souček z West Hamu, často na to poukazuje i liberecký trenér Pavel Hoftych, jenž se hlasitě opírá do vládních opatření zakazující dětem a mladíkům sportovat.

Pro Aldina to tak nebyl pouze debut za A tým, ale i první start po dlouhé době v soutěžním zápase. „Poslední dva týdny trénuju s prvním mužstvem, nabírám zkušenosti. Budu makat, abych se v týmu co nejdéle udržel a dostal i nějaké další šance. Korona vše ostatní zavřela, my s profesionálními smlouvami můžeme alespoň trénovat, což je lepší než nic. Nedokážu odhadnout, jak se situace kolem mládeže dál bude vyvíjet,“ okomentovala smutnou situaci ohledně českého sportu mladá tvář Zbrojovky.

zdroj: FC Zbrojovka Brno