Den na Ostrovech: Crystal Palace senzačně zvítězilo, Premier League už zná datum návratu fanoušků

Fanoušci se na stadiony vrátí v květnu, Nigel Pearson má novou práci a Crystal Palace v dohrávce kola senzačně přetlačilo Brighton. 

Den na Ostrovech: Crystal Palace senzačně zvítězilo, Premier League už zná datum návratu fanoušků

Fanoušci se vrátí na poslední kolo

Premiér Velké Británie Boris Johnson vládě navrhne, že se fanoušci budou moci na sportovní duely opět podívat od 17. května. Na tribuny by mohlo dorazit až deset tisíc fandů (nebo čtvrtina stadionu, pokud se jedná o počet menší). V praxi by to znamenalo, že by někteří fanoušci viděli živě poslední kolo aktuálního ročníku Premier League, které se uskuteční 23. května.

Pearson povede Bristol City

Ještě nedávno mohl kapitán Bristolu City Tomáš Kalas reálně uvažovat o postupu do Premier League, po šesti porážkách v řadě je ale situace naprosto jiná. Bristol se propadl na 15. pozici a na první sestupovou pozici má náskok jen deseti bodů. Rotherham, který 22. příčku okupuje, má navíc dva duely k dobru. Po sobotní porážce od Readingu tak vedení klubu sáhlo ke změně. A minimálně do konce sezóny tým místo Deana Holdena povede Nigel Pearson, bývalý manažer Southamptonu, Leicesteru či Watfordu.

Crystal Palace se jen bránilo, přesto má tři body 

V dohrávce 25. kola uspělo Crystal Palace, které se na půdě Brightonu jen a jen bránilo, přesto nakonec zvítězilo. Skóre po přihrávce Ayewa otevřel nádhernou patičkou Mateta, který si tak na Ostrovech otevřel svůj střelecký účet. Srovnání ještě před hodinou hry zařídil Joel Veltman, který také vstřelil svůj první gól v Anglii. Poté přišla neuvěřitelná smršť domácích. Jedna šance střídala druhou, Brighton v průběhu druhé půle vyslal devatenáct střel, z toho pět mezi tři tyče. Jenže hosté z jediné akce dokázali udeřit. Rychlý brejk v poslední minutě nastavení zakončil přesnou křižnou ranou střídající Benteke a domácí zůstali v šoku. Brighton tak důležitý zápas nezvládl a nadále se bojí o svou prvoligovou účast.